Dlaczego nie chudnę?

#3 uzależniasz się od przekąsek przed-treningowych - odpowiednio zrównoważona dieta z prawidłową liczbą kalorii powinna zapewnić wystarczający poziom glikogenu nawet podczas ćwiczeń z samego rana na czczo. Jedzenie może zwiększyć Twoją wydajność treningową, jednak pominięcie przekąski przed treningiem zmobilizuje organizm do wykorzystania zapasów tłuszczowych do pozyskania energii.
reklama
Wyjątek stanowi moment, w którym zaczyna brakować glikogenu i glukozy we krwi w trakcie długiego treningu. Gdy tak się stanie, wystarczy dostarczyć organizmowi 50-100kcal pochodzących z węglowodanów prostych, aby wrócić do gry. Banan sprawdzi się tu idealne.

Dlaczego nie chudnę?
źródło: http://themominmemd.com/tag/healthy-weight-loss/

#4 eliminujesz wszystkie węglowodany - bardzo wiele osób odchudzających się próbuje wyeliminować wszelkie węglowodany skrobiowe - całe ziarna zbóż oraz warzywa bogate w skrobie tj. ziemniaki czy kukurydza. Takie działania powodują jedynie utratę wody, a nie tłuszczu. Nie wspomnę już o tym, że ta strategia może przynieść całkowicie odwrotny skutek. Wyrzucenie węglowodanów z diety oznacza wykorzystawanie białka jako energii, co w efekcie może doprowadzić do zmniejszenia masy mięśniowej. Nie bój się włączyć kilka całych ziaren czy warzyw skrobiowych do codziennej diety.

reklama
#5 nie trenujesz w 100% - jeżeli zauważysz, że po powrocie do domu z biegania odczuwasz większy apetyt, rozważ intensywność treningu. Ostatnie badania wykazały, że osoby intensywniej ćwiczące jadły zdecydowanie mniej niż osoby prowadzące siedzący tryb życia lub ćwiczące mniej intensywnie.

2 z 2
Dlaczego nie chudnę? Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:28 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.