Poznaj 5 powodów, przez które nie chudniesz!

Jeżeli właśnie zaczęłaś ćwiczyć lub jesteś osobą, która trenuje systematycznie od dłuższego czasu musisz zadbać o odpowiednie dostarczanie Twojemu organizmowi energii do działania. Typowe błędy żywieniowe takie, jak “picie kalorii” lub spożywanie zbyt dużej ilości jedzenia po treningu może być powodem, przez który nie możesz schudnąć mimo, że dajesz z siebie wszystko.
reklama
Zajmiemy się w tym artykule najczęstszymi problemami w walce o piękną sylwetkę oraz pokaże ich rozwiązanie.

Poznaj 5 powodów, przez które nie chudniesz!
źródło: http://www.popsugar.com.au/fitness/Celebrity-Trainer-Weight-Loss-Tips-Busy-People-35949856

#1 nie wiesz, ile kalorii spożywasz - nie ma nic wspanialszego jak myśl: więcej ćwiczeń = więcej kalorii. Jeżeli starasz się zrzucić kilka kilogramów konieczne jest stworzenie deficytu kalorycznego, jednak z zapewnieniem organizmowi potrzebnych wartości odżywczych i energii.
Pomyśl o jedzeniu jako paliwie potrzebnym do treningu i zadaj sobie pytanie: jak ono pasuje do całkowitego przydziału kalorii na dzień. To, że wykonałaś intensywne cardio, nie oznacza, że możesz pozwolić sobie na mega obfitą kolację. Większość ludzi nie ma pojęcia, jak dużo zjadają. Aby być w 100% uczciwym wobec siebie należy (nawet przez jeden dzień) zapisywać wszystko, co zjedliśmy z dokładnością do 1 grama. Prawdopodobnie będziesz zaskoczona ilością kalorii.

#2 stawiasz na drinki sportowe - jeżeli wykonujesz ciężki, długotrwały trening napoje dla sportowców będą korzystne dla Ciebie. Jednak jeżeli ćwiczysz w domu lepiej sięgać po
reklama
zwykłą wodę. Napoje dla sportowców zawierają ok. 50kcal w 250ml i 14g cukru (3,5 łyżeczki), gdzie woda to zero kalorii i cukrów. Twoje ciało prawdopodobnie spali te kalorie podczas godzinnego treningu, jednak nie aktywujesz procesu spalania zapasów tłuszczowych.

1 z 2


Poznaj 5 powodów, przez które nie chudniesz! Reviewed by MotywacjaNonStop on 15:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.