Trening Brzucha - Ćwiczenia Na Płaski Brzuch w Domu! [wideo]

Płaski brzuch to Twoje marzenie? Jeżeli tak musisz wiedzieć o tym, że należy kompleksowo podejść do tego tematu. Najpierw należy skupić się na zdrowym odżywianiu. Bez prawidłowo dobranej diety niestety będzie bardzo ciężko osiągnąć cel. Kolejnym krokiem będzie trening spalający tkankę tłuszczową. Mogą to być treningi cardio lub interwałowe. Nie tylko tego typu treningi pozwalają spalić niechcianą tkankę tłuszczową. Polecamy przeczytać ten artykuł, w którym opisujemy, jakie ćwiczenia oraz treningi pozwalają spalić tkankę tłuszczową.
reklama
Jeżeli zadbaliśmy o powyższe elementy zawsze po treningu głównym warto zrobić trening dodatkowy. Takim treningiem raz może być trening na mięśnie brzucha, raz na pośladki. Ważne, aby odpowiednio zaplanować treningi. W ten sposób dużo łatwiej i szybciej osiągniemy zamierzony cel.

Trening, jaki dziś chcemy Wam zaproponować prezentowany jest przez Fitness Blender. Trening ten cieszy się bardzo dużą popularnością, dlatego postanowiliśmy opisać go szczegółowo. Trening trwa 10 minut i zawiera 10 ćwiczeń, które wykonujemy po 45 sekund. Trening przeznaczony jest dla osób, które chcą poprawić wygląd swojego brzucha. Przygotuj matę do ćwiczeń.


Przed treningiem pamiętajcie o tym, aby odpowiednio rozgrzać mięśnie, nie tylko brzucha. Po treningu obowiązkowo zróbcie rozciąganie.

Poniżej znajdziecie szczegółowy opis każdego ćwiczenia oraz czas, w jakim je wykonujemy. Na samym dole strony znajdziecie trening wideo.

#1 Flutter Kicks - trening rozpoczynamy w 30 sekundzie nagrania. Połóż się na plecach. Ćwiczenie polega na tym, aby na przemian podnosić nogi. Ważne jest to, aby od momentu rozpoczęcia tego ćwiczenia nie opuszczać nóg do samej ziemi. Muszą być minimalnie nad ziemią. W ten sposób dość mocno będą pracowały mięśnie brzucha.

#2 Reaching Oblique Crunch 1:30 - połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach (tak, jakbyś chciała zrobić brzuszki), ręce trzymaj za głową. Ćwiczenie polega na tym, aby lewą rękę umieścić za prawym udem. Tak samo postępujemy z drugą stroną.

#3 Pilates Side Hip Raises 2:26 - przyjmij pozycje podparcia bocznego, oprzyj ciężar na lewej ręce, opierasz się na łokciu. Nogi także ugięte. Jeżeli jesteś już w odpowiedniej pozycji podnoś biodra do góry i opuszczaj.

reklama

#4 Od 3:24 wykonujemy ćwiczenie z punktu trzeciego na drugą stronę.

#5 Russian Twist 4:20 - uciąć na macie, nogi ugięte umieszczone przed sobą. Plecy proste lekko pochylone w tył. Ręce ugięte, umieszczone przed klatką piersiową. Ćwiczenie polega na tym, aby raz na jedną, raz na drugą stronę robić skręty tułowia.

#6 Toe Touch Crunches 5:17 - połóż się na plecach, ręce umieść przed sobą do góry, nogi wyprostuj i podnieś wyprostowane do góry. Jeżeli już obrałaś odpowiednią pozycję rozpoczynamy ćwiczenie. Ćwiczenie polega na tym, aby podnosić łopatki do góry oraz ręce, wykorzystując tylko i wyłącznie mięśnie brzucha.

#7 Pilates Leg Pulls (do ziemi) 6:14 - przyjmij pozycję plank, deski. Ćwiczenie polega na tym, aby na przemian podnosić nogi do góry, ponad całe ciało.

#8 Pilates Leg Pulls (do góry) 7:13- pozycja początkowa to odwrócony plank; oprzyj się na rękach, nogi wyprostowane. Ćwiczenie polega na tym, aby w tej pozycji podnosić na przemian nogi do góry.

#9 Pilates Toe Taps 8:10 - połóż się na plecach, ręce trzymaj blisko tułowia. Nogi podniesione i ugięte. Ćwiczenie polega na tym, aby opuszczać na przemian nogi do ziemi, delikatnie dotykając ją palcami stóp.

#10 Knee Tuck Crunches 9:07 - oprzyj się na rekach , nogi lekko ugięte. Ćwiczenie polega na tym, aby prostować i uginać nogi kilka centymetrów na ziemią. Delikatnie podpierasz się na rękach i wykonujesz ćwiczenie. W momencie, kiedy prostujesz nogi, lekko odchylasz się do tyłu. Jeżeli nogi uginasz przyjmujesz pozycję początkową.


Jak Wam się podoba ten trening?
Ćwiczenia są bardzo fajnie i wymagające.


Trening Brzucha - Ćwiczenia Na Płaski Brzuch w Domu! [wideo] Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:11 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Świetny! Muszę wypróbować. Widzę, że ćw nie obciążają kręgosłupa. Do dzieła! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny trening :-)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.