Dieta kontra ćwiczenia - co lepiej spali tkankę tłuszczową?

Kto zostanie zwycięzcą w walce z utratą zbędnych kilogramów lub nadmiaru tkanki tłuszczowej - dieta czy ćwiczenia? Odpowiedź jest prosta! Odchudzanie to przede wszystkim równowaga między sposobem odżywiania, a aktywnością fizyczną.
reklama
Walka między dietą i wysiłkiem fizycznym jest niczym walka pomiędzy przyjmowaniem, a wydatkowaniem kalorii w ciągu dnia. Aby schudnąć, należy pokonać dzienne spożycie kalorii o wydatkowanie ich większej ilości podczas ćwiczeń. A więc,czy ograniczyć dzienną ilość kalorii czy zachować ją, aby spalić podczas ćwiczeń?
reklama
Zrównoważona dieta w połączeniu z planem treningowym stanowią podstawowe składniki, prowadzące do utraty wagi. Oznacza to, szczególne skupienie się na tym, co jesz oraz prowadzonym poziomie aktywności w ciągu dnia.

źródło: http://www.womendailymagazine.com/

Warto zdawać sobie sprawę, że zarówno odżywianie, jak i ćwiczenia są potrzebne, aby odnieść sukces. Z biegiem czasu organizm dostosowuje się do niskiego poziomu metabolizmu, który wymaga zarówno diety, jak i ćwiczeń, aby ożywić i podkręcić jego pracę.

Poniżej znajdziesz kilka sposobów, dzięki którym utrata wagi będzie skuteczniejsza:


1. Rozpocznij dzień wolny od krótkiego treningu HIIT - pobudź swoje ciało do trybu utraty tłuszczu z wysoko intensywnym treningiem interwałowym (HIIT), zwiększającego metabolizm we wczesnych godzinach porannych, najlepiej po przebudzeniu. Ten mały trick pomoże nastawić Twoje ciało do większego spalania kalorii w najbliższych godzinach lub do nawet 24 godzin po treningu.

2. Jedz “dobre” węglowodany w celu dostarczenia energii i spalenia tkanki tłuszczowej - dobre węglowodany dostarczają energii bez negatywnych skutków.
reklama

Doskonałym źródłem dobrych węglowodanów są owoce i warzywa, pełnoziarniste makarony, pieczywo, brązowy ryż, kasze. Produkty z pełnego ziarna wspomagają spalanie tłuszczu.

1 z 2Dieta kontra ćwiczenia - co lepiej spali tkankę tłuszczową? Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.