Jak Po Ciąży Wrócić Do Ćwiczeń i Szczupłej Sylwetki?

Czy wierzysz, czy nie, powrót do ćwiczeń i szczupłej sylwetki po ciąży jest w 100% możliwy. Nie jest to łatwy proces, ponieważ po porodzie możesz być nieco wyczerpana sama ciążą, jak i zajmowaniem się noworodkiem. Zacznij powoli i na spokojnie, uprzednio konsultując stan zdrowia z lekarzem. Jeżeli nie stwierdzi przeciwwskazań - zacznij!
reklama
Jak po każdym intensywnym wysiłku wytrzymałościowym mięśnie, biodra oraz narządy wewnętrzne potrzebują czasu na regenerację. Wiele kobiet bardzo sprawnie wraca do formy po porodzie, ale pytanie główne brzmi: kiedy Ty możesz/powinnaś zacząć? Według ogólnych założeń powrót do formy sprzed ciąży powinien być powolny i trwać tak długo, aż lekarz nie da Ci w pełni “zielonego światła”.
reklama
Rozpoczęcie ćwiczeń po urodzeniu dziecka pozwoli Ci nie tylko stracić przybrane kilogramy w trakcie ciąży, ale także zaoferuje Ci coś jeszcze. Bycie aktywnym fizycznie zwiększa poziom energii, przywraca prawidłowe napięcie mięśni, warunkują prawidłowe zejście się mięśni brzucha, zapobiegają bólom dolnej części pleców oraz pomagają uniknąć depresji poporodowej.

Jak uzyskać ciało sprzed ciąży?


Powrót do ćwiczeń po porodzie zależy przede wszystkim od rodzaju porodu - w sposób naturalny czy poprzez cesarskie cięcie. W przeszłości panowała zasada 6 tygodni. Po tym okresie kobieta mogła rozpocząć ćwiczenia i systematyczna pracę nad własnym ciałem.

Obecnie panuje przekonanie, że jeżeli poród nie był skomplikowany i przebiegł w prawidłowy, bezproblemowy sposób, to zwykle po kilku dniach po porodzie możliwe jest wdrażanie prostych ćwiczeń lub wtedy, kiedy czujesz się gotowa.
reklama

Jeżeli Twoje dziecko przyszło na świat poprzez cesarskie cięcie, musisz zwrócić się do lekarza o “pozwolenie”. Jest to istotne ze względu na Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.

1 z 3Jak Po Ciąży Wrócić Do Ćwiczeń i Szczupłej Sylwetki? Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:40 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Wiele dziewczyn mówi, że ciężko, ale mi się wydaje, że dla chcącego nic trudnego, trzeba ćwiczyć i się starać

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja się bardzo nie mogłam zmotywować do treningów, mimo to, iż przed ciążą uwielbiałam ćwiczyć. Zamówiłam sobie nowe ubrania sportowe z Outhorn, szczególnie polecam te legginsy - https://outhorn.com/legginsy-treningowe-damskie-spdf601---fiolet,45,15558.html, super maskują brzuszek ze względu na wysoki stan no i są naprawdę wygodne i to dało mi kopa pewności siebie, więc wróciłam na siłownię. Ćwiczę już ponad trzy miesiące!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.