35-minutoywy trening odchudzający tabata – lżejsza o 300 kcal!

Trening odchudzający Tabata jest jednym z popularnych i skutecznych sposobów na spalanie kalorii i poprawę kondycji fizycznej. Jest to intensywny rodzaj treningu interwałowego, który składa się z krótkich, ale intensywnych serii ćwiczeń. 

reklama
Choć może się wydawać, że to niewiele czasu, trening Tabata jest bardzo intensywny i wymaga maksymalnego wysiłku przez krótkie okresy czasu.


Podstawowy protokół treningu Tabata polega na wykonywaniu jednego ćwiczenia przez 20 sekund z maksymalną intensywnością, a następnie odpoczynku przez 10 sekund. Możesz wybrać różne ćwiczenia, takie jak skakanie na skakance, burpees, przysiady, pompki, wykroki czy bieg w miejscu. Ważne jest, aby wybrać ćwiczenia, które angażują wiele mięśni i pobudzają układ sercowo-naczyniowy. Trening Tabata ma wiele zalet, zwłaszcza jeśli chodzi o odchudzanie. Intensywność treningu powoduje, że organizm spala dużą ilość kalorii w krótkim czasie. Ponadto, trening interwałowy może zwiększać metabolizm na wiele godzin po treningu, co oznacza, że spalasz więcej kalorii nawet po zakończeniu treningu. Może pomóc w poprawie wydolności fizycznej, ogólnej siły mięśniowej i utracie tkanki tłuszczowej.
reklama

Regularność jest kluczem do osiągnięcia rezultatów, dlatego trening tabata powinien być wykonywany co najmniej kilka razy w tygodniu, aby osiągnąć pożądane efekty. Połączony z właściwą dietą i zdrowym stylem życia, pomoże osiągnąć cele związane z utratą wagi i poprawą ogólnej kondycji fizycznej. Dlatego poniżej zapraszam na 35-minutowe ćwiczenia.
reklama
35-minutoywy trening odchudzający tabata – lżejsza o 300 kcal! Reviewed by Sylwia on 14:51 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.