Prosty trening na ramiona, plecy i biust jednocześnie!

Ćwiczenia górnej części ciała są tak samo ważne jak dolnej i należy o nich pamiętać podczas swoich treningów. Dla większości kobiet są to dość wymagające ćwiczenia i dlatego tak ważne jest dbanie o wzmacnianie tego obszaru. 

reklama
Aby nieco ułatwić przejście przez tą nie za bardzo lubianą część ćwiczeń warto połączyć pewne ćwiczenia i w tym samym czasie pracować nad ramionami, plecami oraz klatka piersiową.

Prosty trening na ramiona, plecy i biust jednocześnie

Wzmocnienie ramion, pleców, klatki piersiowej oraz jednocześnie biustu może być znacznie łatwiejsze dzięki ćwiczeniom, które wymuszają jednoczesną aktywację tych grup mięśniowych. Kobiety w przeciwieństwie do mężczyzn nie wytwarzają wystarczająco dużego testosteronu, aby zbudować masywne mięśnie, więc spokojnie bez większych obaw mogą pracować z obciążeniem nad modelowaniem górnych partii ciała. Dzięki niewielkiemu obciążeniu szybciej nadadzą ładny kształt ramionom czy plecom, a także poprawią klatkę piersiową i uniosą biust.
reklama
Zobacz również: Trening na mega pośladki plus dolne partie ciała – 6 ćwiczeń!

Zatem, abyś dbała o górne partie regularnie poniżej propozycja prostego treningu ramion, pleców i klatki piersiowej. Poniższy zestaw wykonaj 3 seriach po 10-15 powtórzeń każdego ćwiczenia na każdą stronę. Przerwa między ćwiczeniami to 30 sekund, między seriami do 2 minut. Obciążenie dobierz do własnych możliwości, jednak waga do 2kg będzie dobra.

1. Alternating bent over rowStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder oraz rękoma ułożonymi wzdłuż ciała. W dłoniach trzymaj hantle. Zachowaj proste plecy podczas całego ćwiczenia i nogi delikatnie ugięte w kolanach. Z tej pozycji pochyl tułów do przodu do kąta 45 stopni do podłoża. Z wdechem wykonaj przyciągnięcie prawej dłoni (uginając łokieć) w kierunku bioder z jednoczesnym maksymalnym zbliżeniem łopatki do kręgosłupa, następnie opuść rękę, po czym wykonaj przyciągniecie lewej ręki jak poprzednio. Wróć do pozycji początkowej. Powtórz.
reklama
Zobacz również: Wyzwanie „Przygotowanie do lata” z najlepszymi polskimi trenerkami - jędrne ciało + zero cellulitu

2. Alternating chest pressPołóż się na plecach na macie lub podłodze z nogami ustawionymi na szerokość bioder i ugiętymi w kolanach. Stopy ułożone płasko na podłodze. Hantle trzymaj w rękach. Podnieś ciężar prosto nad klatką piersiową. Opuść prawą rękę, aż łokieć potknie podłoża, zatrzymaj i unieś ciężarek do pozycji wyjściowej – lewa ręka cały czas w górze. Następnie opuść lewą rękę, zatrzymaj i unieś do pozycji początkowej. Podczas ćwiczenia napnij brzuch i nie odrywaj pleców w odcinku lędźwiowym od podłoża, łokcie ustawiaj ok 45 stopni względem tułowia. Powtórz naprzemiennie.

3. PulloverPołóż się na plecach na macie lub podłodze z nogami ustawionymi na szerokość bioder i ugiętymi w kolanach. Stopy ułożone płasko na podłodze. W dłoniach trzymaj hantle. Podnieś ciężar prosto nad klatką piersiową tak, aby dłonie (palce) były skierowane do wewnątrz/do siebie a hantle stykały się. Z tej pozycji wykonaj powolne opuszczenie hantli za głowę na kilka centymetrów nad podłoga lub do momentu uczucia silnego rozciągania w klatce piersiowej. Wróć do pozycji początkowej. Powtórz.
*ćwiczenie to możesz wykonać z jednym hantlem, który trzymasz oburącz.

4. Alternating shoulder pressStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder. W dłoniach skierowanych na zewnątrz trzymaj ciężarki ustawiona na wysokości ramion, ręce zgięte w łokciach. Z tej pozycji unieś prawą rękę z ciężarkiem w górę w kierunku sufitu, prostując rękę w łokciach, po czym powoli opuść do pozycji początkowej. Lewa ręką pozostaje z ciężarkiem na wysokości ramion. Następnie unieś lewą rękę i wykonaj to samo co prawą ręką. Powtórz naprzemiennie.

5. Hammer curlStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder oraz rękoma wzdłuż ciała. W dłoniach skierowanych w stronę ciała (ud) trzymaj hantle. Plecy zachowaj proste, klatka piersiowa do góry, ramiona blisko tułowia. Z tej pozycji nie poruszając ramionami, zegnij jednocześnie obie ręce w łokciach, przyciągając hantle w kierunku ramion (barków). Powoli opuść hantle do pozycji początkowej, całkowicie prostując ręce. Powtórz.

6. Overhead triceps extensionStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder. W rękach trzymaj ciężarek ułożony nad głową przy wyprostowanych ramionach. Trzymaj bicepsy blisko uszu. Z takiej pozycji zegnij ręce w łokciach, opuszczając ciężarek za głowę w kierunku karku. Zatrzymaj, po czym wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz.
Prosty trening na ramiona, plecy i biust jednocześnie! Reviewed by Sylwia on 20:31 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.