Dlaczego rozgrzewka jest taka ważna?!

Rozpoczynając swoją przygodę ze zdrowym stylem życia oraz systematycznymi ćwiczeniami, treningami należy pamiętać w pierwszej kolejności o swoim zdrowiu. Osoby początkujące niestety robią podstawowy błąd, zaczynając treningi bez odpowiedniej wiedzy i podejścia. Szybko chcą rozpocząć ćwiczenia, co tylko może spowodować zakwasy na następny dzień lub co gorsze kontuzje. Kolejnym krokiem jest odpuszczenie treningów ze względu na to, że mogą odczuwać pewne dolegliwości związane z wdrożeniem aktywności fizycznej.

Nic z tych rzeczy. Należy pamiętać o tym, że każdego z nas mogą złapać zakwasy. Jeżeli nasze mięśnie nie były przez jakiś czas "używane" mogą po prostu boleć. Trenuję codziennie (moesz zacząć od minimun 3 razy w tygdniu) i nawet mi zdażają mi się lekkie zakwasy.
reklama

w momencie, kiedy zmienię trening i pracują inne partie ciała. Poczytaj ten artykuł, a dowiesz się więcej o tym, jak uniknąć zakwasów...

Zobacz, jak można pozbyć się zakwasów


źródło: www.eziahp.com

Rozpisałam się, ale ważne jest to, abyś wiedział/a, co jest bardzo istotne..

Przejdę zatem do tematu, czyli dlaczego rozgrzewka jest tak ważna.

Rozgrzewka jest bardzo istotnym elementem treningu. Czasami ta część treningu wydaje się najmniej atrakcyjna, lecz jest ona bardzo ważna, jak nie najważniejsza. Zawsze pamiętaj o tym, żeby sumiennie i starannie rozpocząć swój trening. Rozgrzewka 5-10 minutowa pozwoli Ci w bezpieczny sposób przejść do treningu głównego.

reklama

Trening powinien być podzielony na trzy elementy:

-rozgrzewka
-trening główny
-stretching – zobacz treningi wideo ===== > Kliknij TU

Pokaże Ci również trzy główne zalety rozgrzewki. Mam nadzieje, że one Cie przekonają i zmotywują do wykonywania jej:

1. Rozgrzewka sposobem na uniknięcie kontuzji

Bardzo ważnym elementem (jak nie najważniejszym) jest rozgrzanie mięśni, ścięgien i więzadeł do treningu. Najważniejsze jest to, żeby przygotować swoje ciało do wysiłku fizycznego. Bywają sytuacje, w których przez brak rozgrzewki można nabawić się bardzo poważnych kontuzji, które mogą wyeliminować Cię ze sportu na bardzo długo, jak nie na zawsze.

2. Dużo lepsze efekty

Wykonanie rozgrzewki powoduje, że nasze mięśnie czy ścięgna umożliwiają bardziej efektywne ćwiczenia.

3. Dbajmy o nasze serce i płuca.

Rozgrzewka zwiększa zdolności oddechowe, rozciągając płuca. Dzięki temu dużo łatwiej jest złapać oddech podczas wysiłku w trakcie treningu. Oddychanie staje się mniej odczuwalne i uciążliwe. Rozgrzewka przyśpiesza tętno i krążenie krwi. Działa ona niczym przewody cieplne, roznoszące energię do wszystkich części ciała.

Podaje kilka propozycji, jakie możesz wykonywać przed każdym treningiem:

10 minutowa rozgrzewka 5 minutowa rozgrzewkaKolejna 5 minutowa rozgrzewka


Podsumowując!

Kiedy omijasz rozgrzewkę Twoje mięśnie od razu zostają zmuszone do bardzo intensywnego wysiłku, dostają od nas zbyt dużo – po prostu nie były na to przygotowane.

Pamiętaj o rozgrzewce.

Przygotuj swój organizm do wysiłku fizycznego. Niech Twoje mięśnie i stawy będą przygotowane na skoki, kopnięcia, wykopy itd.. Powtarzam bardzo często, że zdrowie jest najważniejsze i dbajmy o nie. Kilka minut dodatkowe treningu może Ci tylko pomóc, bo na pewno nie zaszkodzi.

Będziesz o tym pamiętać?
Jak tak, to trenujemy!
Co dziś masz w planach?
reklamaDlaczego rozgrzewka jest taka ważna?! Reviewed by MotywacjaNonStop on 17:49 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.