Jak leczyć ból kolan oraz uniknąć kontuzji cz 2

W jaki sposób uniknąć kontuzji i bólu kolana?

#1. Przed ćwiczeniami zawsze pamiętaj o rozgrzewce i rozciąganiu. Rozgrzewka jest najważniejszym elementem całego treningu. Jeżeli rozgrzewka będzie zrobiona niedokładnie, pobieżnie może to skutkować kontuzjami, których nabawimy się podczas treningu głównego.

#2. Warto wykonywać ćwiczenia, które mają za zadanie poprawić naszą równowagę. Wzmacniają one mięśnie oraz utrzymują stabilizację.
reklama
#3. Pamiętaj o tym, że “nie od razu Kraków zbudowano”. Zacznij od łatwiejszych treningów i stopniowo zwiększaj ich intensywność. Jeżeli biegasz nie narzucaj sobie dużego dystansu, dostosuj tempo do swoich możliwości. Po jakimś czasie stopniowo zwiększaj dystans. Bardzo często ból kolan spowodowany jest przetrenowaniem tzw. syndrom nadużycia.

#4. Jeżeli wykonujesz treningi, które wymagają skoków, podskoków lub po prostu biegasz, zadbaj o odpowiednie obuwie, które pozwoli w odpowiedni sposób zadbać o stawy kolanowe. Odpowiednio dopasowane obuwie zapewni amortyzację, dzięki czemu będziemy chronić nasze kolana.

#5. Pamiętaj o tym, aby zmieniać treningi. Jeżeli cały czas wykonujesz ten sam trening skutkuje to tym, że obciążasz cały czas te same mięśnie. Zapewne dobrze wiesz, że warto zmieniać treningi – dzięki temu osiągniesz dużo lepsze efekty.

#6. Jeżeli masz problemy z kolanami staraj się unikać ćwiczeń, które je obciążają. Może wyda się to zaskakujące, ale bieganie z górki (w dół wzgórza) bardzo mocno obciąża stawy kolanowe.

#7. Słuchajcie swoje ciała. Jeżeli czujecie ból w kolanach może to oznaczać, że trening był
reklama
zbyt intensywny. W takim przypadku warto zmniejszyć intensywności na kilka dni lub całkowicie przerwać ćwiczenia, by nie doznać poważniejszego urazu.


Jak leczyć ból kolan oraz uniknąć kontuzji cz 2 Reviewed by MotywacjaNonStop on 12:28 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.