Jaki jest najlepszy sposób na to, aby schudnąć?

Najlepszym sposobem, aby stracić zbędne kilogramy jest solidne przestrzeganie systemu treningowego, którego celem jest nasza utrata masy ciała. Plan ten powinien być dostosowany do całego Twój stylu życia, treningu, diety, snu oraz suplementów, jakie zamierzasz przyjmować. Dlaczego? Ponieważ te wszystkie elementy wpływają na zdolność Twojego organizmu do zmian.
reklama
Kluczem do utraty wagi jest zmiana tempa metabolizmu na szybszy. O ile łatwiej jest zmienić swój metabolizm ćwiczeniami siłowymi niż cardio, nie wykluczone jest osiągnięcie celu jednym lub drugim, jeżeli wszystko zostanie dobrze zaplanowane. To nad czym musisz się skupić to intensywność. Chodzi tu głownie o to, czego będziesz potrzebować, aby zmusić swoje ciało do pracy w warunkach beztlenowych. Organizm potrzebuje powietrza do życia, jednak zmuszając go poza jego zdolnością do pracy i oddychania spowodujesz, że uwolnione zostaną hormony zwiększające wydajność. Ważne jest, aby trening beztlenowy odbywał się w krótkich odstępach czasu ( nie chcesz przecież umrzeć z niedotlenienia). Pomiędzy przerwami Twoje serce pracuje w warunkach tlenowych podczas tzw. recovery. Tak długo, jak przerwy między seriami ćwiczeń beztlenowych będą strategiczne, tak długo będziesz cieszyć się silnym działaniem treningu cardio podczas każdego treningu beztlenowego.

źródło: ilaw.or.th

Kolejnym czynnikiem zwiększającym metabolizm i utratę wagi jest właściwe rozplanowanie tzw. dni recovery między treningami. Dlatego posiadanie planu treningowego jest tak ważne. Intensywny trening beztlenowy jest stresujący dla organizmu. Jednak mimo to, potrzebujesz tego stresu, aby zmienić równowagę hormonalną. Musisz pamiętać, aby nie doprowadzić do przeciążenia organizmu i przetrenowania. Prawidłowo skomponowany program treningowy bierze pod uwagę wszystkie aspekty, łącząc różne style ćwiczeń, aby stworzyć tę równowagę między intensywnością i regeneracją. Twoje odżywianie oraz styl życia są bardzo ważną częścią dla praidłowej regeneracji organizmu.
reklama
Im lepiej jesz, tym szybciej regenerujesz się. Nie zapominaj o odpowiedniej ilości snu, która także wpływa na wypoczęcie organizmu. 

Podsumowując – bez względu na to, czy ćwiczenia skoncentrujesz na treningach cardio, czy siłowych, bez odpowiedniego planu i podejscia nie będzie miało to większego znaczenia w utracie wagi. Idealny plan treningowy powiniem zawierać elementy ćwiczeń tlenowych oraz beztlenowych, uwzględniać intensywność, odżywianie oraz regenerację.Jaki jest najlepszy sposób na to, aby schudnąć? Reviewed by MotywacjaNonStop on 15:45 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.