10 popularnych wskazówek dietetycznych, które powinnaś zignorować

Jeżeli kiedykolwiek próbowałaś stracić kilka kilogramów, to prawdopodobnie zostałaś zalana stosem przeróżnych porad dietetycznych. Większość z nich traktuj jednak z przymrużeniem oka. Oczywiście kilka porad z pewnością było dobrych i zgodnych z ogólnymi wytycznymi, które pomogą Ci w odchudzaniu, ale zapewne było także wiele takich, które w rzeczywistości pogorszyły by tylko Twoje efekty. Oto najlepsza 10 wskazówek, którymi nie chcesz podążać:


źródło: www.fruit-powered.com


#1 wybieraj produkty bez tłuszczu i bez cukru – nie wierz w to; zwykle do zastąpienia cukru używa się tłuszczu lub soli oraz odwrotnie do zastąpienia tłuszczu użyty zostanie właśnie cukier lub inne substancje. Usuwanie tłuszczu z pożywienia sprawia, że jest ono mniej sycące, czego wynikiem może być zjedzenie znacznie większej ilości (porcji). Najlepiej jest trzymać się ogólnych założeń żywieniowych, jadłospis komponować na 5-6 małych posiłków oraz wybierać produkty świeże, chude i nieprzetworzone.

#2 nigdy nie oszukuj – jeżeli rozluźnisz zasady swojej diety i od czasu do czasu pozwolisz sobie na
reklama
małe odstępstwo, to prawdopodobnie bardziej będziesz w stanie utrzymać zdrowy sposób odżywiania na długo. Jeżeli będziesz trzymać się w 80% diety, a w 20% pozwolisz na odstępstwa z pewnością nie zaszkodzisz sobie i swojej figurze. .

1 z 5


10 popularnych wskazówek dietetycznych, które powinnaś zignorować Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:26 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Może faktycznie niektóre z tych błędnych wskazówek były przyczyną moich problemów ze zrzuceniem zbędnych kilogramów? Wspomogłam się suplementem Acetomale i udało się w końcu zgubić 5kg w miesiąc.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.