BBG - podejmij wyzwanie z Kaylą Itsines!

Może już kiedyś słyszałaś o programie treningowym opracowanym przez Kaylę Itsines - australijską trenerkę fitness - BBG, czyli Bikini Body Guide? Być może podjęłaś wcześniej wykonanie tego programu i możesz pochwalić się efektami? Jeżeli nie zapraszam Cię do podjęcia wyzwania opartego właśnie na programie BBG.

Bikini Body Guide jest 12-tygodniowym programem treningowym, w którym trenujesz regularnie przez sześć dni, z czego 3 dni przeznaczone są na treningi znajdujące się w książce Kayli, a 3 następne dni na spacer lub bieganie (do wyboru).Ogólnie rzecz biorąc w poniedziałki, środy oraz piątki wykonujesz zestawy treningowe HIIT (High Intensity Interval Training), czyli trening o wysokiej intensywności. Zestaw należy wykonać w 2 pełnych seriach. Jedna seria składa się z 2 bloków, które z kolei składają się w 4 ćwiczeń. Każde ćwiczenie wykonujesz w odpowiedniej ilości.

źródło zdjęcia: http://www.womenshealthmag.co.uk/fitness/find-a-workout/

Niezwykle istotne jest tu to, że każdy blok i poszczególne zawarte w nim ćwiczenia musisz wykonać w czasie nieprzekraczającym 7 minut. Utrzymując to założenie, całkowity czas całego treningu wynosi 28 minut. Jeżeli chodzi o pozostałe 3 dni, czyli wtorek, czwartek i sobotę, wykonujesz ćwiczenia o niższej intensywności - LISS (Low Intensity Steady State). 

Zalecane jest tu szybsze chodzenie przez 35-45 minut lub bieganie przez 10-15 minut. Niedziela jest dniem wolnym od treningów. 


Dużym utrudnieniem tego programu treningowego jest to, że wymaga użycia dość sporej ilości sprzętu tj. mata, hantle, piłka lekarska, ławeczka, czy bosu, co dla ćwiczących w domu wiąże się z wyposażeniem w te elementy. Jednak "dla chcącego nic trudnego" i z odrobiną kreatywności można znaleźć dla nich zastępstwo.

PDF z programem treningowym znalazłam w Internecie tutaj. Pod tym linkiem możesz dodatkowo zobaczyć pełny opis programu oraz wyjaśnienia poszczególnych ćwiczeń, jeżeli jakieś sprawi Ci problem. 


Jak widzicie będzie się działo..Przed pamiętajcie o dokładnych pomiarów ciała.
Jak dokonywać pomiaru obwodów ciała? >> Kliknij TU
Tabela do wpisania wyników pomiarów >> Kliknij TU
Zobacz Metamorfozy naszych fanów >> Kliknij TU


WAŻNE:
1. Zaplanuj odpowiednie posiłki – zwiększysz wówczas efekty
2. Zrób zdjęcie przed rozpoczęciem wyzwania
3. Zrób pomiary ciała- bardzo ważne (wiele osób później żałuje, że tego nie zrobiło)
4. Systematycznie Trenuj! Pisz komentarze, że Trening Zrobiony
5. Wyznacz sobie cel na wakacje 2016 – zapisz go na kartce! Wrócisz do niego w lipcu :)


Życzymy powodzenia i ćwiczymy razem z Tobą!!
Liczę na Twoją systematyczność i wpis o zakończonym treningu, który będzie Cie motywował do kolejnego dnia.

***** UWAGA!

Przed przystąpieniem do ćwiczeń skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą i dowiedz się, czy możesz wykonywać wszystkie zestawy treningowe. Biorąc udział w wydarzeniu bierzesz za siebie odpowiedzialność.
reklama
Na następnych stronach znajdziesz plany treningowe na każdy tydzień z uwzględnieniem na dni tygodnia. Tak, jak wspomiałam powyżej zestawy Kayli wykonujesz w poniedziałki, środy oraz piątki. We wtorek, czwartek oraz opcjonalnie w sobotę, wykonujesz 10-15 minut biegu lub 35-45 minur marszu.

1 z 4
BBG - podejmij wyzwanie z Kaylą Itsines! Reviewed by MotywacjaNonStop on 08:36 Rating: 5

5 komentarzy:

 1. Jaką trzeba wykonać rozgrzewkę przed ćwiczeniami w poniedziałek środę i piatek?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy to normalne ze ja caly obieg czyli jedna cala serie robie w prawie 7 min czyli calkowity czas treningu wynosi u mnie 14 min. :( A nie robie tego bardzo szybko tylko normalnym tempem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według założeń Kayli jeden blok powinien zając 7 minut. Być może wykonujesz ćwiczenia za szybko? Staraj się wykonywać ćwiczenia wolniej, ale dokładniej/intensywniej. Mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi :)

   Usuń
  2. Tak, robisz to niepoprawnie. W ciągu 7 minut masz zrobić tyle powtórzeń danego bloku ile zdążysz.czyli może się okazać że jedno ćwiczenie możesz wykonać nawet około 3 razy przy dobrym tempie

   Usuń
 3. 1 blok ma trwać 7 minut ale nie chodzi o to, żeby zrobić go raz. Trzeba w kółko robić te ćwiczenia z 1 bloku przez 7 minut, 30-60 sek przerwy, następnie powtarzać przez 7 minut ćwiczenia 2 bloku i przerwa. I jeszcze raz obydwa bloki. Razem wychodzą 4serie x 7 min = 28 minut intensywnego treningu. Czasami w ciągu tych 7 minut robi się 3 razy jeden blok. Tempo ma być szybkie, jak tylko się da. Wtedy będą efekty.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.