Produkty pełnoziarniste w diecie - czy ich potrzebuję? Jakie są korzyści spożywania produktów z pełnego ziarna?


Według specjalistów ds. żywienia większość z nas nie spożywa zalecanych trzech do pięciu porcji produktów pełnoziarnistych dziennie. Co zaskakujące, coraz bardziej odchodzi się od pełnych ziaren na rzecz produktów bezglutenowych.
reklama
Nie wiedzieć, dlaczego. W porównaniu do spożywania rafinowanych zbóż, gdzie składniki odżywcze i błonnik występują w znikomej ilości, produkty pełnoziarniste są niezwykle ważne.

źródło: http://www.wonderwardrobes.com i http://www.medicaldaily.com/

Całe ziarna mogą są korzystne dla nas i stanowią niezwykle ważną część diety, choć oczywiście ich spożywanie nie jest przymusem. Większość potrzebnych składników odżywczych możliwe jest uzyskanie z owoców lub warzyw, jednak produkty z pełnego ziarna są zdrowe, pyszne i co najważniejsze urozmaicają naszą dietę.
Ponadto, mogą w przyjemny sposób przyczynić się do ogrzania naszego ciała, bo przecież nic nie może równać się z ciepłą i pyszną miską pełnoziarnistych płatków z suszonymi owocami w chłodne dni…

Składniki odżywcze znajdujące się w pokarmach tj. produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa, rośliny strączkowe odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz wspieraniu prawidłowego działania wątroby. Korzyści płynące z błonnika są nieograniczone m.in, pomagają czuć się szybciej sytym, zwiększają metabolizm oraz regulują trawienie.
Całe ziarna należą do węglowodanów złożonych, które w organizmie trawią się dłużej, uwalniając przez dłuższy czas energię do prawidłowego funkcjonowania.
reklama
Brązowy ryż, komosa ryżowa, jęczmień, płatki owsiane czy kasza gryczana są w stu procentach produktami pełnoziarnistymi, które warto wdrożyć do diety. Zamień białe pieczywo na ciemne, biały ryż na brązowy, ziemniaki na kaszę gryczaną.

1 z 2


Produkty pełnoziarniste w diecie - czy ich potrzebuję? Jakie są korzyści spożywania produktów z pełnego ziarna? Reviewed by Motywacja Non Stop on 12:59 Rating: 5

Brak komentarzy:

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Obsługiwane przez usługę Blogger.