Produkty pełnoziarniste w diecie - czy ich potrzebuję? Jakie są korzyści spożywania produktów z pełnego ziarna?


Według specjalistów ds. żywienia większość z nas nie spożywa zalecanych trzech do pięciu porcji produktów pełnoziarnistych dziennie. Co zaskakujące, coraz bardziej odchodzi się od pełnych ziaren na rzecz produktów bezglutenowych.
reklama
Nie wiedzieć, dlaczego. W porównaniu do spożywania rafinowanych zbóż, gdzie składniki odżywcze i błonnik występują w znikomej ilości, produkty pełnoziarniste są niezwykle ważne.

źródło: http://www.wonderwardrobes.com i http://www.medicaldaily.com/

Całe ziarna mogą są korzystne dla nas i stanowią niezwykle ważną część diety, choć oczywiście ich spożywanie nie jest przymusem. Większość potrzebnych składników odżywczych możliwe jest uzyskanie z owoców lub warzyw, jednak produkty z pełnego ziarna są zdrowe, pyszne i co najważniejsze urozmaicają naszą dietę.
Ponadto, mogą w przyjemny sposób przyczynić się do ogrzania naszego ciała, bo przecież nic nie może równać się z ciepłą i pyszną miską pełnoziarnistych płatków z suszonymi owocami w chłodne dni…

Składniki odżywcze znajdujące się w pokarmach tj. produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa, rośliny strączkowe odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz wspieraniu prawidłowego działania wątroby. Korzyści płynące z błonnika są nieograniczone m.in, pomagają czuć się szybciej sytym, zwiększają metabolizm oraz regulują trawienie.
Całe ziarna należą do węglowodanów złożonych, które w organizmie trawią się dłużej, uwalniając przez dłuższy czas energię do prawidłowego funkcjonowania.
reklama
Brązowy ryż, komosa ryżowa, jęczmień, płatki owsiane czy kasza gryczana są w stu procentach produktami pełnoziarnistymi, które warto wdrożyć do diety. Zamień białe pieczywo na ciemne, biały ryż na brązowy, ziemniaki na kaszę gryczaną.

1 z 2


Produkty pełnoziarniste w diecie - czy ich potrzebuję? Jakie są korzyści spożywania produktów z pełnego ziarna? Reviewed by MotywacjaNonStop on 12:59 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Thanks for sharing, nice post!

    Tìm hiểu cách tính thuế khi mua hàng trên amazon ship về Việt Nam như thế nào hay bài viết cách tính thuế khi mua hàng trên amazon đúng cách, tìm hiểu dịch vụ mua hộ hàng mỹ về Việt Nam uy tín, dịch vụ nhận mua hộ và ship hàng từ mỹ uy tín, hay tìm hiểu bài http://giaonhan247.blog.jp/archives/3102597.html uy tín hiện nay.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.