5 podstawowych błędów, jakie popełniasz w walce o płaski brzuch

Piękny i płaski brzuch jest marzeniem zapewne każdego z nas. Często pojawia się problem w momencie, kiedy „żyjemy zdrowo”, a brzuszek nie jest taki, jaki sobie wymarzyliśmy. Nie działają diety, intensywne treningi oraz zabiegi, które mają za zadanie wyszczuplić nasz brzuch. Jeżeli tak się dzieje – zapewne robimy błędy.. które powodują, że efekty nie przychodzą tak szybko, jakbyśmy chcieli.. Poniżej zamieszczam kilka najczęstszych błędów, jakie mogą wkraść się w nasze codzienne życie. – Starajcie się ich unikać, a efekty przyjadą same,jeżeli dążymy do pięknego płaskiego brzucha.
reklama
Niestety bez odpowiedniej diety osiągnięcie naszego celu będzie bardzo ciężkie do osiągnięcia. Pamiętajmy, że ta część ciała dla wielu z Was będzie jedną z najtrudniejszych do zrzucenia. Dieta musi być dopasowana do warunków indywidualnych oraz aktywności fizycznej, jaką wykonujecie. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z dietetykiem, który odpowiednio stworzy jadłospis.

Nieprawidłowa dieta może spowodować, że tkanka tłuszczowa będzie gromadziła się na brzuchu. Dodatkowo mogą występować również wzdęcia brzucha. Jak widzicie jest to bardzo ważny – jak nie najważniejszy element w walce do pięknego płaskiego brzucha.

2. Dopasuj trening do tego, co chcesz osiągnąć. Musisz wiedzieć, że na samym początku musisz zrzucić zbędną tkankę tłuszczową z brzucha. Nie zrobisz tego samymi ćwiczeniami na brzuch. Tutaj potrzebujesz coś więcej – czyli treningów, które mają za zadanie spalić tkankę tłuszczową. Rewelacyjne treningi to cardio oraz interwałowy.

żródło: http://www.phillymag.com/be-well-philly/2015/04/13/


3. Pracuj nad każdym mięśniem brzucha. Do grupy mięśni brzucha zaliczamy:
 • mięśnie skośne wewnętrzne
 • mięśnie skośne zewnętrzne
 • mięsień prosty
 • mięsień poprzeczny
 • mięsień piramidowy
 • do brzucha zaliczmy również mięsień, który znajduje się z tyłu, czyli mięsień czworoboczny lędźwi.
Jak widzisz jest ich dość dużo dlatego ważne jest, aby Twój trening zawierał ćwiczenia na każdą partię mięśni. Zazwyczaj podczas treningów na brzuch skupiamy się na mięśniach prostych – błąd!

4. Systematyczność. W momencie, kiedy ćwiczymy trenujemy tylko czasami będzie nam bardzo ciężko osiągnąć upragniony efekt. Jeżeli marzysz o płaskim brzuchu musisz nastawić się na systematyczne treningi. Bywają dni gdzie nie mamy czasu na trening w takich dniach zrób krótszy trening, lecz bardziej intensywny. Zaplanuj swoje treningi tak, aby Twój brzuch pracował min 3-4 razy w tygodniu. Taka częstotliwość treningów pozwoli wykształcić mięśnie na brzuchu, lecz też brzuszek będzie miał odpoczynek od treningów.
reklama

5. Wykonujcie prawidłowo ćwiczenia. Bardzo dużym błędem jest złe wykonywanie poszczególnych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Nawet przy standardowych brzuszkach bardzo wiele osób popełnia podstawowy błąd – angażuje mięśnie kręgosłupa zamiast mięśni brzucha. Zadbajcie więc o prawidłową postawę – w ten sposób nie nabawicie się kontuzji, jak również ćwiczenia będą bardziej efektywne.

Jeżeli trenujesz – osiągniesz płaski brzuch. Nie możesz się zniechęcać, ponieważ w ten sposób tylko dłużej będziesz dążyć do pięknego wyglądu. Systematyczność, rzetelne wykonywanie treningów, odpowiednia dieta, czas oraz cierpliwość. Tylko kilka elementów dzieli Cię od płaskiego brzucha.5 podstawowych błędów, jakie popełniasz w walce o płaski brzuch Reviewed by MotywacjaNonStop on 14:42 Rating: 5

8 komentarzy:

 1. Odpowiednia dieta czyli jaka? Czytałam, że brokuły spalaja tluszczyk ale u mnie powodują wzdęcia. Czego unikać w walce z wystajacym brzuszkiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brokuły nie spalają tłuszczyku. Żadne jedzenie go nie spala. Zdrowa, zbilansowana dieta spowoduje, że tłuszczyk ten nie będzie się dalej odkładał. A spalić tłuszczyk mogą ćwiczenia. Przy czym same brzuszki nie spowodują że brzuch będzie płaski. Bo są to ćwiczenia wzmacniające a nie spalające.

   Usuń
 2. Mam ten sam problem sama już Niewiem co mam jeść żebym nie miała wzdęc :-( może jakieś rady dziewczyny będę bardzo wdzięczna

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ziele angielskie liść laurowy majeranek dodawane do potraw pomogą

  OdpowiedzUsuń
 5. ja ze wzdęciami walczyłam bardzo długo ale od dwóch tygodni zaczęłam pić codziennie zaraz po przebudzeniu szklankę wody niegazowanej z cytryną. Wzdęcia na razie przestały mi dokuczać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie wzdęcia powoduje pieczywo żytnie....

   Usuń
 6. Ja od 2 tygodni jeżdże 3 razy w tygodniu na rolkach dwie godziny i 4 razy w tygodniu na rowerze 17 km. Diety specjalnej nie stosuje jem dużo warzyw rożnego rodzaju i owoce codziennie 2 inne :) i do prawiw do wszystkiego daje otreby :) i po 2 tygodniach z brzucha zeszły mi 4 cm a z ud 2 cm :D

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.