4 sposoby na zwiększenie efektów treningowyc - HIIT cz 2

1. wybierz HIIT - jeżeli planujesz korzystać z bieżni, rowerka stacjonarnego czy orbitreku jako części ogólnego programu treningowego wdrożenie tej metody poprawi Twoje wyniki i sprawi, że ćwiczenia nie będą tak nudne. Co musisz zrobić: po 5minutach rozgrzewki przejdź w tryb 2 minut ruchu o średniej intensywności i 30 sekund ruchów o najwyższej intensywności, w których dasz z siebie wszystko. Taki zestaw wykonaj w 6 cyklach. Całość powinna zająć około 20minut.

2. zamień wypoczynek na trening interwałowy - zawsze, kiedy wybierzesz się na spacer, bieganie czy jazdę na rowerze wprowadź kilka przedziałów

wysokiej intensywności. Od czasu do czasu np. podczas spaceru idź tak szybko, jak to możliwe przez 30-45 sekund, po czym wróć do normalnego tempa. Kiedy odpoczniesz i uczucie zadyszki minie, powtórz sprint. Dorzucenie kilku takich serii sprawi, że poprawisz wytrzymałość i spalisz więcej kalorii.

3. zmaksymalizuj wysiłek - większość programów treningowych miesza altrenatywne okresy wysokiej intensywności z okresami regeneracji, dzięki czemu takie programy dają szybkie efekty i dobrze wpływają na organizm. Jeżeli chcesz podnieść czy uzyskać maksymalne wyniki, w okresach wysokiej intensywności dawaj z siebie jak najwięcej - ruszaj się trochę szybciej, skacz nieco wyżej. Im więcej wysiłku włożysz w tym czasie, tym lepiej organizm zareaguje na zmiany. Ale nie przesadzaj w okresach “recovery”, tam tempo musi być zdecydowanie wolniejsze.
reklama
4. maksymalna maksymalizacja - jeżeli Twój poziom zaawansowania fitness jest wysoki możesz zaszaleć i zmodyfikować tradycyjne założenie HIIT (dłuższe umiarkowane tempo, krótsze intensywne) i zadziałaj odwrotnie. Wykonaj ćwiczenia o średniej intensywności krócej, a o wysokiej intensywności dłużej. Efekty takiego treningu będą zdecydowanie lepsze.


2 z 2
4 sposoby na zwiększenie efektów treningowyc - HIIT cz 2 Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:09 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.