Jak dobrać ciężar hantli podczas treningu z obciążeniem cz.2

Krótka lekcja fizjologii treningu siłowego
Hipertrofia najogólniej oznacza przyrost mięśni i to ona jest głównym założeniem większości programów treningowych. Stanowi najszybszy sposób zmiany proporcji mięśni do tłuszczu. Bez względu na to, czy Twoim celem jest utrata lub przyrost masy ciała, zaczynając wybrany program ćwiczeń koncentruje się on na przyroście, który doprowadzi do zmiany i przyspieszenia metabolizm. Kiedy Twój metabolizm rozkręca się, dieta i program ćwiczeń determinują utratę lub przyrost masy ciała oraz ustalają, jak szybko nastąpi zmiana. Oznacza to, że nawet, jeżeli Twoim celem jest schudnąć, musisz wyciągnąć z treningu tak dużo, jak to tylko możliwe.
reklama
Często zdarza się, że osoby chcące stracić na wadze unikają obciążenia twierdząc, że nie chcą nabrać zbyt dużo mięśni. Jest to błąd, ponieważ dodanie obciążenia (nawet niewielkiego) przyspieszy spalanie tłuszczu. Po raz kolejny zaznaczę, że nabranie pokaźnej muskulatury nie dzieje się z dnia na dzień – wymaga to odpowiedniego odżywiania i planu treningowego ukierunkowanego to. Jest to bardzo trudne do osiągnięcia i uwierz, niejeden kulturysta „sprzedałby swoją duszę” za kilka dodatkowych centymetrów masy mięśniowej otrzymanej ot tak.

Mieszanie powtórzeń

Na początku wspomniałam o czasie, terminie i powtórzeniach, które skumulowane określają efekt treningu siłowego. To w zasadzie odnosi się do stosunku czasu, w jakim mięśnie pracują podczas danego treningu. Utrzymanie wysokiego poziomu, przy jednoczesnym używaniu dużych obciążeń jest kluczem do tworzenia
przyrostu mięśni. W tym celu często zestawy wytrzymałościowe dodawane są do zestawów mających uwydatnić muskulaturę i co najważniejsze wykonywane są w pierwszej kolejności.

Dlaczego niepowodzenie nie jest rozwiązaniem

Niezależnie od tego, które z powyższych celów warunkują Twoje treningi, tylko efektywne jego wykonywanie z przesuwaniem możliwości przyniesie zamierzone efekty. Chodzi przede wszystkim o poznanie własnych możliwości i dążenie do perfekcji w każdym zestawie. To jednak nie jest możliwe do zrobienia bez określania swoich
reklama
postępów. Niepowodzenie nigdy nie powinno stanowić Twojego celu, gdy dążysz do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Czasem to się może zdarzyć, jednak teraz będziesz wiedzieć, że jesteś na dobrej drodze.

2 z 2
Jak dobrać ciężar hantli podczas treningu z obciążeniem cz.2 Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:05 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.