5 ćwiczeń na mocny i piękny ABS, które zrobisz oglądając TV!

Dla wielu kobiet osiągnięcie szczupłej sylwetki nie jest łatwym zadaniem. A kiedy mowa jest o płaskim brzuchu to zwykle brzmi to dla nich jak magia. Jednak widoczne mięśnie brzucha i płaski brzuch jest możliwy. 

reklama
Budowanie silnych mięśni brzucha to coś więcej niż wykonywanie brzuszków. Aby uzyskać mocniejszy, bardziej wyrzeźbiony abs konieczne jest wykonywanie ćwiczeń całego tułowia.

5 ćwiczeń na mocny i piękny ABS, które zrobisz oglądając TV

Ładny brzuch to praca nad wszystkimi partiami mięśni brzucha – prostym, poprzecznymi, skośnymi czy dolnymi. Istnieje wiele powodów, dla których warto ćwiczyć mięśnie brzucha i ostatnim z nich jest wygląd estetyczny. Silny brzuch to poprawa siły i sprawności całego ciała, lepsza równowaga, balans, stabilność oraz ogólna wydajność. Jeżeli pracujesz nad swoim brzuchem i zależy Ci na uwidocznieniu mięśni to oprócz ćwiczeń na brzuch warto dodać ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową ora zdrową dietę. Nie bez znaczenia mówi się, że abs robisz w kuchni. Jeżeli trenujesz regularnie ale nie widać jeszcze twoich mięśni nie oznacza to, że nie są mocne – wręcz przeciwnie.
reklama
Zobacz również: Piękna talia i płaski brzuch: 10-minutowy trening wideo na na spalenie tkanki tłuszczowej

Wybierz cardio dla siebie, a my poniżej proponujemy zestaw ćwiczeń wzmacniający oraz kształtujący abs. Gotowy trening wykonaj w 3-4 seriach po 30-60 sekund na każde ćwiczenie. Ćwiczenia wykonujesz jedno po drugim, po czym dopiero po zakończonej serii robisz 60 sekundową przerwę (jeżeli potrzebujesz zrób dłuższą).

Zobacz również: Płaski Brzuch: 4 ćwiczenia na utratę tkanki tłuszczowej na leżąco

1. Sit-upPołóż się na plecach na macie lub podłodze z wyprostowanymi nogami oraz rękoma za głową. Głowa leży płasko na podłodze. Z tej pozycji jednych ruchem w tym samym czasie unieś tułów oraz obie nogi do kąta 45 stopni – tułów oraz nogi tworzą literę V. Plecy zachowaj proste, nie garb się. Powoli wróć do pozycji początkowej. Powtórz.
reklama
Zobacz również: 8 ćwiczeń, aby spalić tłuszcz z dolnej części brzucha

2. Plank knee to nosePrzyjmij pozycję klasycznej deski - ręce i nogi wyprostowane, dodatkowo ręce ułożone pod barkami, nogi na szerokość bioder, tułów ułożony w linii prostej. Unieś prawą nogę kilka centymetrów nad podłożem. Z tej pozycji uginając nogę w kolanie zbliż ją do klatki piersiowej, starając się jednocześnie zbliżyć głowę/nos do kolana. Wróć do pozycji początkowej. Powtórz. Zmień stronę.

Zobacz również: Trening na mocny brzuch z obciążeniem – 5 mega ćwiczeń!

3. BicyclePołóż się na plecach na macie lub podłodze. Oderwij łopatki od podłogi. Ręce umieść splecione na karku, łokcie szeroko, daleko od uszu. Prawą nogę zegnij w kolanie i dociągnij do klatki piersiowej, lewa noga pozostaje wyprostowana i uniesiona nad podłogą. Napnij brzuch. Do prawego kolana przyciągnij lewy łokieć, z jednoczesnym lekkim skręceniem tułowia. Zmień stronę przyciągając lewe kolano do prawego łokcia. Wykonuj ćwiczenie na przemian.

4. Jackknife pulloverPołóż się na plecach na macie lub podłodze z wyprostowanymi nogami oraz rękoma za głową. Nogi oraz ręce unieś kilka centymetrów nad podłogą. Z tej pozycji wykonaj przyciągnięcie kolan do klatki piersiowej z jednoczesnym przełożeniem dłoni z ciężarkiem nad ugięte w kolanach nogi (oderwij łopatki od podłoża). Wytrzymaj 2 sekundy i wróć do pozycji początkowej. Napnij brzuch. Zachowaj plecy dociśnięte do podłoża w odcinku lędźwiowym. Powtórz.

5. Plank leg liftPrzyjmij pozycję klasycznej deski - ręce i nogi wyprostowane, dodatkowo ręce ułożone pod barkami, nogi na szerokość bioder, tułów ułożony w linii prostej. Z tej pozycji wykonaj uniesienie w górę prawej nogi, wytrzymaj 2-3 sekundy, po czym opuść prawą nogę, następnie unieś lewą nogę, wytrzymaj ponownie 2-3 sekundy i opuść. Powtórz.

5 ćwiczeń na mocny i piękny ABS, które zrobisz oglądając TV! Reviewed by Sylwia on 19:44 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.