HIIT KILLER ABS – intensywny trening spalający kalorie i modelujący brzuch!

Jesteś gotowy na mega trening podkręcający metabolizm, spalający kalorie i modelujący mięśnie brzucha na maxa? 

reklama
Zapewne wiesz, że uwidocznienie mięśni brzucha i tak zwanego sześciopaka nie obejdzie się bez utraty zbędnej tkanki tłuszczowej.

HIIT KILLER ABS – intensywny trening spalający kalorie i modelujący brzuch

Jednym z najlepszych treningów pozwalających na szybką utratę masy ciała oraz nadmierną ilość tkanki tłuszczowej jest HIIT, czyli intensywny trening interwałowy. Do tego połączony z ćwiczeniami ukierunkowanymi na wzmocnienie i modelowanie mięśni brzucha wydaje się być czymś genialnym. Oprócz wspomnianych korzyści, trening HIIT przyczynia się do poprawy kondycji, sprawności oraz wytrzymałości. Już po kilku takich treningach zauważysz znacząco różnicę.
reklama

Jeżeli chcesz czegoś mocniejszego, proponuje poniżej rewelacyjny trening HIIT ABS. Gotowy trening wykonaj w 3 seriach. W zależności od twojej kondycji wykonaj poszczególne ćwiczenia w opcji 30/30, 40/20, 50/10, czyli 30 sekund pracy z 30 sekundami przerwy, 40 sekund pracy z 20 sekundami przerwy, 50 sekund pracy z 10 sekundami przerwy. Odpocznij 60 sekund między seriami.

1. Skater hop


Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder i lekko ugiętymi w kolanach, po czym delikatnie pochyl się do przodu. Podnieś prawą nogę i wykonaj przeskok na prawo, dołączając lewą nogę. Po wylądowaniu na prawej stopie, lewa noga pozostaje uniesiona i ułożona za prawą nogą. Następnie z uniesioną lewą nogą wykonaj przeskok na lewą stronę. Prawa noga zachowuje się tożsamo do poprzednio lewej nogi. Powtórz.
reklama
Zobacz również: 9-minutowy MAX ABS trening – mięśnie brzucha zabolą!

2. Bicycle crunchPołóż się na plecach na macie lub podłodze. Oderwij łopatki od podłogi. Ręce umieść splecione na karku, łokcie szeroko, daleko od uszu. Prawą nogę zegnij w kolanie i dociągnij do klatki piersiowej, lewa noga pozostaje wyprostowana i uniesiona nad podłogą. Napnij brzuch. Do prawego kolana przyciągnij lewy łokieć, z jednoczesnym lekkim skręceniem tułowia. Zmień stronę przyciągając lewe kolano do prawego łokcia. Wykonuj ćwiczenie na przemian.

Zobacz również: Trening Tabata całego ciała plus mega spalanie – 24 minuty!

3. Candlestick burpeeStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder. Ugnij kolana, przechodząc do pozycji przysiadu, ale z dotknięciem dłoniami podłogi. Przejdź do pozycji deski i wykonaj pompkę, ale z dotknięciem brzuchem podłoża. Unieś tułów ponownie do deski, po czym wykonaj przeskok przenosząc nogi pomiędzy dłonie/ręce. Z tej pozycji przejdź do leżenia na plecach, po czym trzymając ręce pod pośladkami lub wzdłuż tułowia wykonaj uniesienie wyprostowanych nóg w górę w kierunku sufitu z jednoczesnym oderwaniem pośladków od podłoże i wypchnięciem bioder w górę. Opuść biodra oraz nogi, wstań i wykonaj podskok z rękoma uniesionymi w górę. Powtórz.

Zobacz również: Intensywnie odchudzający trening Tabata na stojąco – 30 minut!

4. Plank shoulder tap knee tapPrzyjmij pozycję standardowej deski – nogi ustawione na szerokość bioder lub nieco szerzej, dłonie pod barkami, tułów utrzymuj w linii prostej, miednica delikatnie "podwinięta" w kierunku brzucha. Z tej pozycji wykonaj dotknięcia – prawa ręka lewe ramię, lewa ręka prawe ramię, prawa ręka lewe kolano, lewa ręka prawe kolano. Powtórz.

5. Squat walk jump
Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder lub delikatnie szerzej. Napnij brzuch, plecy proste. Ręce trzymaj przed sobą złączone na wysokości klatki piersiowej. Zegnij delikatnie kolana z jednoczesnym wypychaniem bioder do tyłu. Staraj się, aby kolana nie wychodziły poza linię palców stóp. Z tej pozycji wykonaj 2-3 przejścia w prawą stronę, po czym wykonaj podskok w górę. Następnie wykonaj 2-3 przejścia w lewą stronę i ponownie wykonaj podskok. Powtórz.

6. Mountain climbersPrzyjmij pozycję klasycznej deski. Ręce i nogi wyprostowane, tułów ułożony w linii prostej. Z tej pozycji zegnij prawe kolano i przyciągnij do klatki piersiowej, wróć prawym kolanem do pozycji początkowej . Zegnij lewe kolano i także przyciągnij je do klatki piersiowej, wróć i powtórz znów na prawą stronę. Ćwiczenie wykonuj naprzemiennie (prawa-lewa-prawa-lewa). Brzuch i pośladki napięte, ciało stabilne.
HIIT KILLER ABS – intensywny trening spalający kalorie i modelujący brzuch! Reviewed by Sylwia on 19:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.