Intensywnie odchudzający trening Tabata na stojąco – 30 minut!

Dla utrzymania dobrego zdrowia i sprawności zaleca się, aby każdy zdrowy człowiek przeznaczył co najmniej 150 minut na umiarkowaną aktywność fizyczną tygodniowo, co przekłada się na 30 minut pracy przez 5 dni w tygodniu. 

reklama
Jednak nie każdy z nas ma możliwość ćwiczyć codziennie i tu idealnie sprawdzi się szybki, ale intensywny trening tabata.

Tradycyjny trening tabata to rodzaj treningu interwałowego o wysokiej intensywności (HIIT), który składa się z czterominutowych serii do wykonania. Nie ma nic szybszego niż to. Ten rodzaj treningu zapewnia znacznie więcej korzyści aerobowych niż długi trening o umiarkowanej intensywności. Standardowo trening ten wykonuje się w opcji 20 sekund pracy z 10 sekundami przerwy. Jednak nie ma przeszkód w modyfikacji czasu pracy do przerwy. W zależności od poziomu zaawansowania i kondycji możesz zmienić czas na 30 sekund pracy do 30 przerwy bądź nawet ćwiczyć przez całe 4 minuty bez odpoczynku w serii. Podczas treningu tabata możesz łączyć ruchu górnych i dolnych partii ciała oraz wykorzystać taśmy/gumy oporowe czy obciążenie o małej wadze.
reklama

Trening HIIT to sposób na rewelacyjne podkręcenie metabolizmu, spalanie kalorii oraz utratę zbędnych kilogramów. Jeżeli jesteś zainteresowana pozbyciem się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz uzyskaniem smuklejszej sylwetki poniżej znajdziesz odchudzający trening tabata. Składa się on z 3 serii, trwających 6,5 minuty. Podczas każdej serii ćwiczysz intensywnie przez 30 sekund, po czym nie ma przerwy a 20-sekundowa wolniejsza praca.
reklama


Intensywnie odchudzający trening Tabata na stojąco – 30 minut! Reviewed by Sylwia on 19:57 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.