Jakie ćwiczenia są lepsze podczas odchudzania cz 2

Mit 1: Trening siłowy zrobi z Ciebie ogromnego „mięśniaka”

Nabranie mięśni jest trudne. Każdy, kto zaczynał ćwiczyć regularnie na siłowni dokładnie wie, jak dużo pracy, wysiłku i miesięcy trzeba włożyć. Na pewno niejedna z takich osób chciałaby przybierać kilka centymetrów za każdym razem, kiedy tylko uda się na trening. Wszystko niestety wymaga czasu. Nasze ciało, aby nabrać masy mięśniowej wykorzystuje mnóstwo energii. W pierwszych etapach jakiegokolwiek intensywnego treningu, do którego zazwyczaj nie jesteś przyzwyczajany, Twój organizm zacznie uwalniać nadmierne ilości kortyzolu – hormonu, który powoduje zatrzymywanie wody.
reklama
Niektórzy ludzie myślą, że jest to już etap nabierania masy. W rzeczywistości jest to tylko i wyłącznie proces dostosowywania się organizmu do nowych ćwiczeń. Nie ma to nic wspólnego z rzeczywistym przybieraniem masy mięśniowej. Gdy Twoje ciało dostosuje się do nowego treningu, uwalnianie kortyzolu oraz zatrzymywanie wody ustanie. Wtedy zaczniesz chudnąć (jeżeli to jest Twoim celem) lub nabierać mięśni.


Mit 2: Cardio nie buduje mięśni

Obalenie tego mitu jest trudniejsze. Niski poziom treningu aerobicznego może spowodować zanik mięśni, jednak tak było kiedyś. Cardio jest terminem odnoszącym się do treningu, którego głównym zadaniem jest podniesienie tętna i rytmu pracy serca podczas całego treningu. Obecnie ze względu na to, że prawie wszystkie treningi siłowe są oparte na tworzeniu obwodów, tętno pozostaje podwyższone zarówno podczas treningu cardio, jak i siłowego. Nowoczesne plany treningowe cardio w większości przypadków opierają się na treningu interwałowym, co oznacza, że łączony zostaje tu
reklama
trening tlenowy z beztlenowym. Wynikiem tego jest właśnie budowanie mięśni. Ludzie od zawsze mieli i mają tendencję do tracenia zbędnych kilogramów i budowania mięśni. Większa masa mięśniowa przyspiesza metabolizm i pomaga tym samym schudnąć….jednak mimo to konieczna jest zawsze kontrola ilości i jakości jedzenia.

2 z 2
Jakie ćwiczenia są lepsze podczas odchudzania cz 2 Reviewed by MotywacjaNonStop on 11:50 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.