Sposoby na rozstępy. Jak skutecznie pozbyć się rozstępów z ud, pośladków, brzucha i piersi?

Problem z rozstępami ma większość z nas. Jest to problem głównie estetyczny. Rozstępy zmieniają znacząco wygląd i strukturę naszej skóry. Na samym początku pojawiają się zaledwie cienkie, różowe paski. Z biegiem czasu rozstępy się wydłużają i poszerzają, zmieniają również swoją barwę na ciemniejszą. Oczywiście wszystkie etapy trwają dość długo. Ostatni etap jest wtedy, gdy rozstępy bledną i zmieniają się na nieregularne linie. Pojawiają przede wszystkim na udach, brzuchu i piersiach.
reklama
Problem rozstępów dotyczy tylko kobiet?
Oczywiście, że nie. Problem rozstępów dotyczy prawie 70 proc. kobiet i około 40 proc. mężczyzn.
Rozstępy nie są groźne dla zdrowia i nie sprawiają problemów z normalnym funkcjonowaniem. Niestety problem estetyczny, który się pojawia jest na tyle duży, że wstydzimy się ubierać krótkie spodenki czy wyjść na basen w stroju kąpielowym. Wiele kobiet po ciąży boryka się z rozstępami w okolicach brzucha.
Rozstępy powstają w momenci, kiedy przybieramy na wadze oraz w momencie, kiedy nasza skóra rozciągnie się przez proces mechaniczny. Bardzo często rozstępy powstają podczas dorastania. Organizm się rozwija, przybiera na masie, a skóra w tym czasie nie nadąża produkować kolagen. Pojawiają się wtedy poprzeczne, różowe linie.


Lepiej zapobiegać niż leczyć?

Najłatwiej leczy się rozstępy, które dopiero powstają. Niestety jest to bardzo trudne do zdiagnozowania.

Jedyną oznaką powstawania rozstępów jest to, że możemy odczuwać delikatne swędzenie oraz pieczenie skóry, w miejscu, gdzie skóra została przeciążona.

Bardzo szybko po takim zdarzeniu pojawiają się różowa pręga znana nam jako rozstęp.
reklama

Jest ona na początku bladoróżowa, po to, aby w późniejszym czasie zblednąć i pozostać na skórze. W początkowej fazie mogą bardzo pomóc kremy na rozstępy. Warto jednak zastanowić się nad zakupem kremów lepszej firmy.


1 z 3Sposoby na rozstępy. Jak skutecznie pozbyć się rozstępów z ud, pośladków, brzucha i piersi? Reviewed by MotywacjaNonStop on 12:09 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Moim ulubionym i najbardziej sprawdzonym sposobem na rozstępy jest La Pelle Jelenia Góra

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.