Jakie ćwiczenia są lepsze podczas odchudzania – trening cardio czy trening siłowy?

Jeżeli postanowiłaś lub postanowiłeś stracić kilka kilogramów, możesz zacząć zastanawiać się: czy lepiej skupić się na ćwiczeniach cardio, czy treningu siłowym? Co da mi szybsze efekty? Odpowiedź dla tych wszystkich z Was, którzy wciąż zastanawiają się nad tym i nie mogą zdecydować jest prosta…..połącz oba. Najważniejszy jest sposób trenowania, system treningu oraz przede wszystkim Twój styl życia.
reklama
Kwestie związane z wyborem cardio, czy treningu siłowego kojarzą się głównie ze starym podejściem, które oznaczało wyjście na zajęcia aerobiku dla początkujących lub spędzaniem kilku godzin dziennie na siłowni, rozmawiając ze znajomymi i podnosząc ciężary pomiędzy rozmowami. Obecnie już tak nie jest.W dzisiejszych czasach większość programów treningowych zawiera zarówno elementy treningu cardio, jak i treningu siłowego. Większość planów ćwiczeniowych cardio posiada elementy treningu oporowego albo w formie dodania obciążenia, albo ruchów plyometrycznych.

I tak samo jest z treningami siłowymi, do których wdraża się elementy cardio wykonywane jako obwody. Istnieją dwa największe mity dotyczące obu rodzajów treningu.

reklama


Pierwszym z nich jest to, że trening siłowy zrobi z nas krępych olbrzymów. Drugi natomiast mit odnosi się do braku rozwoju mięśni podczas cardio. Dziś te mity zostaną obalone raz na zawsze!

1 z 2Jakie ćwiczenia są lepsze podczas odchudzania – trening cardio czy trening siłowy? Reviewed by MotywacjaNonStop on 15:36 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Bezapelacyjnie jestem przykładem na to, że trening siłowy daje znacznie lepsze efekty niż trening aero.
    6 miesięcy - 20 kg a mięśnie pięknie uwydatnione gęste i twarde. Oczywiście w 6 miesięcy można zejść nawet o 40 kg w dół biegając po 3 h dziennie ale sylwetka będzie byle jaka. To co najważniejsze przy odchudzaniu wg mnie to:
    - trening siłowy 5-6 razy w tygodniu, dieta z ujemnym bilansem i duża podaż białka wspierane BCAA i Glutaminą, dodatkowo witaminy i trzymanie diety zbilansowanej!

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem najpierw cardio, dieta, iqmango a potem siłowy żeby wyrzeźbić i moim zdaniem będzie idealnie. Przynajmniej ja tak robię.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.