Jak trzymać się planu zmian, kiedy partner nas nie wspiera cz 2

Znajdź towarzysza treningowego - jeżeli Twój partner nie chce przyłączyć się do ciebie, znajdź kogoś, kto z chęcią podejmie wspólny trening. Posiadanie partnera treningowego tworzy większa motywację do działania niż samotne dążenie do celu. Dobrze, aby Twój towarzysz był tej samej płci :P

Unikaj pułapek żywieniowych – robienie zakupów, przygotowywanie posiłków oraz przekąski mogą stanowić na początku pewien problem w gospodarstwie domowym. Kiedy ty wybierasz chude mięso i warzywa, a Twój partner smażonego koleta z frytkami może dojść do wojny. Jeżeli jednak jesteś „domowym kucharzem” i do ciebie należy
reklama
przygotowywanie posiłków możesz zdecydować, co będzie jadła Twoja rodzina. Zdrowe jedzenie przygotowane z sercem wcale nie musi być nudne czy niesmaczne. Często zdarza się, że osoba niebędąca na diecie czy niepreferująca zmian nawet nie zauważy, że zmieniliście właśnie dietę. Niekiedy konieczne jest pójście na kompromis oraz wprowadzenie zmian do planów posiłków, aby zaspokoić potrzeby obu osób. Jeżeli Twój partner nie wyobraża sobie ziemniaków bez sosu –zdób go w wersji light bez mąki czy masła. Jeżeli chodzi o przekąski, upewnij się, że znajdują się poza Twoim zasięgiem.

Spróbuj ustalić porę ćwiczeń, która nie zaburzy czasu z partnerem lub rodziną – mamy niewiele czasu w ciągu dnia dla siebie (a 8 z nich należy przeznaczyć dodatkowo na sen). Znalezienie czasu na ćwiczenia może czasem okazać się trudniejsze niż się wydawało. Dodatkowo, jeżeli nasz czas na trening pokrywa się z czasem spędzonym z partnerem mogą pojawić się pewne urazy. Nie chcesz przecież doprowadzić do sytuacji, w której będziesz widywać się z partnerem raz w tygodniu. Postaraj się zaplanować swój trening tak, aby nie zakłócał codziennego funkcjonowania – możesz wstać wcześniej lub idź na trening, kiedy partner jest jeszcze w pracy.

Zachowaj spokój, jednak szanuj swoje potrzeby – niekiedy dzieje się tak, że żadne siły na świecie nie są w stanie przekonać partnera do Twoich chęci zmian. Partner nie musi rozumieć tego za wszelką cenę, jednak powinien akceptować i szanować Twoje decyzje. Bądźcie w zgodzie ze sobą.

2 z 2
Jak trzymać się planu zmian, kiedy partner nas nie wspiera cz 2 Reviewed by MotywacjaNonStop on 14:16 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.