Jak trzymać się planu, kiedy partner nas nie wspiera

Nadszedł dzień, w którym zdecydowałaś lub zdecydowałeś się na dobre i na złe zerwać ze starymi przyzwyczajeniami żywieniowymi, stracić zbędne kilogramy i wyrzeźbić ciało. Twoja motywacja i determinacja sięgnęły zenitu, gdy nagle partner wchodzi z przepysznym pączkiem lub ulubionym spaghetti – no nie! Kiedy przechodzisz na dietę lub zmieniasz sposób odżywiania na zdrowy najtrudniejszym elementem w przemianie jest przekonanie partnera do pójścia w Twoje ślady. Często niestety bywa tak, że partner woli pozostać przy starych nawykach i „za grosz” nie ma ochoty na zmiany czy rezygnację z fast foodów.
reklama
Można byłoby przypuszczać, że bardziej aktywny oraz atrakcyjny partner jest zdecydowanie szczęśliwszy - jednak nie zawsze tak jest. Zwiększona atrakcyjność może wywoływać uczucie niepewności drugiej strony, zazdrość, niechęć lub nawet wycofanie się. Jak więc kontynuować przemianę ukierunkowaną na celach fitness, aby partner czuł się z tym dobrze, a relacje pozostały na najlepszym poziomie?

źródło: renegadehealth.com

Zacznij od komunikacji – podejdź do tego podobnie, jak do rozmowy z lekarzem przed rozpoczęciem programu treningowego, wyjaśnij partnerowi, czego szukasz i do czego pragniesz dojść. Wyjaśnij, że Twoja chęć zmiany stylu życia nie jest podyktowana chęcią przyciągnięcia kogoś innego, lecz chęcią bycia zdrowszymi. Zacznijcie stopniowo, małymi kroczkami wdrażać zmiany w codziennym menu oraz dołożyć kilka minut ćwiczeń, kilka razy w tygodniu.

Zapytaj o wsparcie – droga do zdrowia może być trudna, dlatego warto jest mieć oparcie i wsparcie w
reklama
drugiej osobie. Poproś partnera, aby z całych sił wspierał Cię w Twojej decyzji i podjętych działaniach. Poproś czasem o opinię (pozytywną oczywiście) na temat swoich postępów lub w chwili słabości, zapytaj czy dobrze robisz. Twój partner mimo, że nie będzie towarzyszył Ci np. podczas biegania, poczuje się częścią Twojego planu i być może sam pójdzie w Twoje ślady.

1 z 2


Jak trzymać się planu, kiedy partner nas nie wspiera Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:42 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.