Błędy podczas gotowania, przez które tyjesz

Jedzenie jest jednym z najlepszych sposobów na to, aby schudnąć i cieszyć się piękną sylwetką. Gotowanie w domu pozwala na kontrolowanie ilości kalorii i tłuszczu oraz używanych produktów. Niestety podczas przygotowywania posiłków często nieświadomie popełniamy małe błędy, przez które nasza walka z kilogramami trwa dłużej lub w ostateczności powoduje nadwagę (jeżeli nie jesteście na diecie).

źródło: odyb.net

Błąd # 1 Zbyt obfite użycie oliwy z oliwek

Nikt nie zaprzeczy, że oliwa z oliwek jest zdrowym tłuszczem bogatym w jednonienasycone kwasy tłuszczowe. Ponadto zapach oliwy z oliwek może nawet poprawić naszą sytość, dzięki czemu w kolejnych posiłkach zjemy znacznie mniej. Należy pamiętać, że mimo tylu dobroczynnych działań oliwa z oliwek jest tłuszczem, z którym nie można przesadzać. Jedna łyżka oliwy zawiera od 90-120 kalorii. Do smażenia mięsa wystarczy użyć oliwy tak, aby lekko pokryła płytę patelni, rozsmarujcie ją papierowym ręcznikiem zbierając w ten sposób jej nadmiar.
reklama

Błąd # 2 Rezygnacja z przypraw

Aby jedzenie miało sens musi smakować. Przygotowując brokuły np. na parze i zalewając je później masłem, sosem lub serem pomyślcie o użyciu przypraw. Zioła i przyprawy nie tylko nadadzą smak Waszym potrawom, ale także przyczynią się do lepszego funkcjonowania Waszego organizmu np. ostra papryczka podkręci Wasz metabolizm.
1 z 3


Błędy podczas gotowania, przez które tyjesz Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.