Szybki 5-minutowy Skuteczny Trening Kształtujący Pośladki i Uda! [wideo]

Każdej z nas zależy na pięknym ciele, którego częścią jest posiadanie jędrnych pośladków oraz kształtnych nóg. Samo się nie zrobi, dlatego chciałabym zaprezentować Ci jeden z najczęściej wyświetlanych nagrań z treningiem na uda i pośladki od Fitness Blender, który warto wdrożyć do swojego planu treningowego. Każdy zamieszczony trening dokładnie opisujemy, aby w łatwy, zrozumiały oraz co najważniejsze, prawidłowy sposób został przez Ciebie wykonany. W ten sposób możesz się przygotować do treningu. Ważne jest to, aby przed każdym treningiem zrobić rozgrzewkę, a po jego zakończeniu stretching.

Dzisiejszy trening, jaki przygotowałam będzie poświęcony pośladkom oraz udom! Przedstawicielka Fitness Blender zaprezentuje 6 ćwiczeń, wykonywanych przez 40 sekund.
reklama

Jedną z najistotniejszych rzeczy w całym treningu jest wypychanie bioder po wykonaniu przysiadu z jednoczesnym napinaniu pośladków oraz utrzymywaniem ciężaru ciała podczas przysiadu na piętach. Cały trening trwa zaledwie 5 minut, więc nie masz żadnych wymówek do tego, aby go nie wykonać.

Trenerka z nagrania jest Ci dobrze znana, gdyż kilka nagrań z tą Panią znalazło się w naszych wyzwaniach treningowych, dzięki którym możesz osiągnąć figurę, o jakiej marzysz. Dzisiejszy trening został wybrany ze względu na jego krótki czas trwania oraz niezwykłą efektywność zaprezentowanych ćwiczeń. Uda i pośladki płoną! Trening trwa zaledwie 5 minut, jednak w trakcie jego wykonywania marzysz o zakończeniu. Podczas wykonywania ćwiczeń zwracaj uwagę na ich poprawne wykonywanie, dzięki czemu unikniesz ewentualnych kontuzji. Pamiętaj, że czasem lepiej zrobić mniej i dokładnie niż więcej i byle jak.

Zobacz inny trening na pośladki


Opis każdego ćwiczenia:

#1 Trening rozpoczynamy w 30 sekundzie nagrania - od ćwiczenia SKI SQUATS. Ćwiczenie to polega na wykonywaniu przysiadów, jednak z małą modyfikacją. Podczas tego ćwiczenia stań wyprostowanym i złącz stopy. Powoli zacznij wykonywać przysiad, pamiętając o tym, aby utrzymywać plecy proste. Staraj się także podczas przysiadu trzymać kolana jak najbliżej siebie - nie dawaj ich na boki.Wykonaj przysiad do momentu utworzenia kąta prostego między łydkami a udami i wróć do pozycji stojącej. Ręce z trzymanych wzdłuż tułowia, przemieszczaj do złączonych na wysokości klatki piersiowej. 
reklama

#2 Drugie ćwiczenie "SUMO SQUATS" rozpoczyna się w 1:15 minucie - w tym ćwiczeniu stań prosto z nogami rozstawionymi ponad szerokość barków, ze stopami ustawionymi na zewnątrz. Z pozycji stojącej wykonaj przysiad, utrzymując ciężar ciała na piętach. Wracając do pozycji początkowej wypchnij biodra i napnij pośladki. Ręce podczas przysiadu umieść złączone na wysokości klatki piersiowej. Plecy zachowaj proste. 

#3 Trzecie ćwiczenie "POP SQUATS" rozpoczyna się w 1:58 minucie -  w tym ćwiczeniu pozostajesz w pozycji stojącej ze złączonymi stopami  i rękami wzdłuż tułowia- pozycja początkowa. Ćwiczenie to polega na wykonaniu podskoku z jednoczesnym przysiadem (nogi ponad szerokość barków) i dotknięciem na przemian raz jedną, raz drugą ręka podłoża. Po wykonaniu przysiadu wracasz do pozycji początkowej i ponownie podskok z przysiadem. Plecy utrzymujesz proste.

#4 Czwarte ćwiczenie "SQUATS HOLD" rozpoczyna się w 2:45 minucie - ćwiczenie to polega na wykonaniu przysiadu z nogami lekko ustawionymi ponad szerokość barków i utrzymaniem tej pozycji przez 40 sekund. Plecy utrzymujesz proste, ciężar ciała na piętach, brzuch napięty. Im jesteś bardziej zaawansowany, tym przysiad może być pełniejszy.

#5 Piąte ćwiczenie "SQUATS PULSES" rozpoczyna się w 3:30 minucie - ćwiczenie tożsame do poprzedniego, jednak tu dodatkowo wykonujesz "pulsowanie", czyli delikatne unoszenie sie i opuszczanie w przysiadzie. Cały czas pozostajesz w przysiadzie, nie prostując nóg podczas pulsowania. Ręce utrzymuj złączone na wysokości klatki piersiowej.

#6 Szóste ćwiczenie "JUMP SQUATS" rozpoczyna się w 4:15 minucie - podczas tego ćwiczenia z pozycji z ćwiczenia 4 (squats hold) wykonujesz wyskok w górę i powrót do przysiadu. Podczas wyskoku ręce ze złączonych na wysokości klatki piersiowej przekładasz wzdłuż tułowia lub lekko z tyłu. Staraj się wykonywać "miękkie" wysoki, podczas których będziesz chronić kolana. Plecy proste.

#7 Trening kończy się w 5:00 minucie. Brawo!
reklama
Poniżej znajdziecie trening na pośladki wg Aniołków Victoria's Secret.Jak Wam się podoba ten trening?
Każdy trening, jaki prezentujemy warto wypróbować podczas swoich treningów.
Dodatkowy trening na pośladki nikomu nie zaszkodził.
Czekamy na Wasze opinie- może macie inne fajne propozycje treningów, które warto zamieścić na blogu? Piszcie w komentarzach.Szybki 5-minutowy Skuteczny Trening Kształtujący Pośladki i Uda! [wideo] Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:14 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawy blog. Lubię stronki tego typu. Jestem pod wrażeniem. Inspiruje mnie ten blog.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.