5 mocnych ćwiczeń cardio na płaski brzuch!

Każdy z nas uwielbia ćwiczyć mięśnie brzucha i jest to część ciała, nad która w równym stopniu pracują panie i panowie. 

reklama
W końcu posiadanie wymarzonego „sześciopaka” jest czymś, co zdecydowanie nas uszczęśliwia. Zanim jednak będziesz szczęśliwym posiadaczem pięknego, płaskiego brzucha konieczne jest włożenie nieco pracy w to.

5 mocnych ćwiczeń cardio na płaski brzuch

Jak możesz już wiedzieć, płaski brzuch to efekt przede wszystkim zdrowego i prawidłowego odżywiania oraz spalenia nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Natomiast jego kształt, siłę oraz sześciopak zawdzięczasz ciężkiej pracy podczas treningów. Spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej jest niezbędna, jak nie kluczowe w całym procesie cieszenia się płaskim brzuchem. Oczywiście mocny brzuch to także wiele korzyści zdrowotnych dla naszego ciała, które są zdecydowanie istotniejsze niż estetyka. Dzięki niemu możesz cieszyć się sprawnością i brakiem ewentualnych bólów i kontuzji – tak w dużym skrócie.
reklama
Zobacz również: 12-minutowy trening na boczny pośladek – średni mięsień pośladkowy i figurę klepsydry!

Warto łączyć różne formy ćwiczeń ze sobą, dlatego tym razem proponuje trening cardio ukierunkowany na wzmacnianie mięśni brzucha. Poniższy zestaw składa się z 5 ćwiczeń, które wykonujesz w 3-5 seriach. W zależności od twojej kondycji wykonaj poszczególne ćwiczenia w opcji 30/30, 40/20, 50/10, czyli 30 sekund pracy z 30 sekundami przerwy, 40 sekund pracy z 20 sekundami przerwy, 50 sekund pracy z 10 sekundami przerwy. Odpocznij 60 sekund między seriami.

1. High kneeStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder. Ręce ugnij w łokciach, przedramiona ustaw przed sobą na wysokości bioder. Zachowaj napięty brzuch oraz proste plecy. Z tej pozycji wykonaj bieg w miejscu z wysoko unoszonymi kolanami – kolana starają się dotknąć dłoni.
reklama
Zobacz również: 10-minutowy trening Glute Bridge – wyzwanie dla pośladków!

2. Russian twistUsiądź na macie lub podłodze z nogami ugiętymi w kolanach i stopami płaski na podłodze. Wyprostuj plecy, wypchnij klatkę piersiową w przód, ściągnij łopatki, w dłoniach na wysokości klatki piersiowej trzymaj ciężarek. Odchyl się, napinając mięśnie brzucha. Z takiej pozycji wykonaj skręt tułowia w prawą stronę, przekładając ciężarek w kierunku podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj skręt na lewą stronę. W wersji trudniejszej możesz unieść nogi nad podłożem.

Zobacz również: Prosty trening na brazylijskie krągłe pośladki – 10 minut!

3. Mountain climberPrzyjmij pozycję klasycznej deski. Ręce i nogi wyprostowane, tułów ułożony w linii prostej. Z tej pozycji zegnij prawe kolano i przyciągnij do klatki piersiowej, wróć prawym kolanem do pozycji początkowej . Zegnij lewe kolano i także przyciągnij je do klatki piersiowej, wróć i powtórz znów na prawą stronę. Ćwiczenie wykonuj naprzemiennie (prawa-lewa-prawa-lewa). Brzuch i pośladki napięte, ciało stabilne.

Zobacz również: 30-minutowy odchudzający trening HIIT na całe ciało

4. Reverse plank knee driveUsiądź na macie lub podłodze z wyprostowanymi nogami. Ręce ustaw za sobą (z tyłu) z dłońmi skierowanymi w stronę pośladków. Opierając się na piętach unieś biodra w górę, tworząc tułowiem jedną linię od stóp do głowy. Z tej pozycji, zachowując prawidłowa postawę przyciągnij prawe kolano do klatki piersiowej, po czym wróć do pozycji początkowej i wykonaj to samo przyciągając lewe kolano do klatki piersiowej. Wykonaj ruch na przemian. Powtórz.

5. BurpeesPodczas tego ćwiczenia stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder. Ugnij kolana, przechodząc do pozycji przysiadu, ale z dotknięciem dłoniami podłogi. Przejdź do pozycji deski i wykonaj pompkę, ale z dotknięciem brzuchem podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj podskok z rękami uniesionymi w górę.
5 mocnych ćwiczeń cardio na płaski brzuch! Reviewed by Sylwia on 20:04 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.