12-minutowy trening na boczny pośladek – średni mięsień pośladkowy i figurę klepsydry!

Idealny kształt pośladków gwarantuje praca nad jego trzema grupami mięśniowymi, czyli mięśniem małym, średnim oraz dużym. 

reklama
Mięśnie te są największą grupą mięśni w ciele. Nikomu nie przeszkadzają dobrze wyglądające pośladki, jednak mocne i zbudowane są warte o wiele więcej dla ogólnego stanu zdrowia.

12-minutowy trening na boczny pośladek – średni mięsień pośladkowy i figurę klepsydry

W przeciwieństwie do bardzo znanego mięśnia pośladkowego wielkiego, który tworzy większość kształtu i rozmiaru pośladków, mięsień pośladkowy średni rzadko zwraca na siebie uwagę. Mięsień ten znajduje się powyżej i na zewnątrz zaokrąglonej części pośladków. Mięsień pośladkowy średni, inaczej medius gluteus, odpowiada przede wszystkim za rotację wewnętrzną i zewnętrzną biodra, odwodzenie bioder i miednicy podczas wykonywania ruchów z obciążeniem. Podczas chodzenia czy biegania mięsień ten kurczy się, aby ustabilizować miednicę, co pomaga zapobiegać asymetrii. Słaby mięsień średni może obciążać plecy, ponieważ to one będą pracowały za niego, podczas wykonywania określonych czynności. Aby wzmocnić mięsień pośladkowy średni niezbędna jest aktywacja, wzmocnienie oraz mobilizacja tego mięśnia.
reklama
Zobacz również: Trening na pośladki przy stole – 5 ćwiczeń

Dodatkowo, chyba to co spodoba się najbardziej, praca nad tym mięśniem pozwala zaokrąglić biodra i stworzyć figurę klepsydry. Jeżeli zatem pragniesz rewelacyjnych kształtów zapraszam poniżej do świetnego treningu modelującego i budującego boczny pośladek. Trening jest na macie bez przysiadów, wykroków czy podskoków. Pełen relaks.
reklama


12-minutowy trening na boczny pośladek – średni mięsień pośladkowy i figurę klepsydry! Reviewed by Sylwia on 18:42 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.