4 formy aktywności, dzięki którym spalisz nawet 700 kalorii!

Co jest takiego specjalnego czy magicznego w liczbie 700? A to, że jeżeli będziesz spalać 700 kalorii każdego dnia, jesteś w stanie stracić nawet 1 kilogram masy ciała w ciągu pięciu dni. Istnieje wiele sposobów na to, aby spalać zbędne kalorie, jednak treningi, które pozwalają na spalenie tak dużej ilości (700) są bardzo intensywne.
reklama
Jeżeli nie jesteś przyzwyczajona do takiego wysiłku dobrym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń. Do wyboru masz mnóstwo sposobów, które pozwolą spalić zbędne kalorie i zredukować tkankę tłuszczową. Niektóre z nich znajdziesz właśnie tu. Każda aktywność fizyczna, każdy ruch sprawia, że organizm spala kalorie.
reklama
Ważne jest, aby znaleźć taki rodzaj aktywności fizycznej, który będzie sprawiał Ci przyjemność i który będziesz wykonywać z zapałem każdego dnia. Podane propozycje ćwiczeń są jednymi z najlepszych do spalenia kalorii i pozbycia się tłuszczu z ciała. A oto ćwiczenia, które pomogą Ci pozbyć się nawet 700 kalorii dziennie.

źródło: http://www.icarvefit.com/

#1 BIEGANIE - jeżeli jesteś zaawansowanym biegaczem i możesz biegać z prędkością 15-16km/h, to w czasie 30 minut jesteś w stanie spalić ponad 700kcal (dotyczy osoby o wadze 80 kilogramów). Jest to jednak bardzo intensywne tempo i jeżeli nie jesteś na takim poziomi, aby tak biegać - nie martw się. Zmniejsz prędkość swojego biegu na 7-8km/h, wydłużając czas treningu do 1 godziny, co pozwoli Ci palić podobną liczbę kalorii. Pamiętaj, że organizm w pewnym momencie zaczyna adaptować się do danego poziomu wysiłku (plateau), dlatego staraj się za każdym razem dawać z siebie jak najwięcej. Najlepszym sposobem na to, aby pozbyć się większej ilości tkanki tłuszczowej jest wdrożenie do joggingu elementów interwałowych, czyli naprzemienne wykonywanie sprintu z wolniejszym biegiem.

#2 SKAKANKA - osoba o wadze 75 kilogramów jest w stanie spalić nawet 750 kalorii, podczas godzinnego skakania na skakance. Jeżeli ważysz więcej, z założenia możesz pozbyć się zdecydowanie więcej kalorii w tym samym czasie. Jeżeli ważysz mniej to niestety musisz włożyć trochę więcej pracy, aby spalić podobną lub taka samą liczbę kalorii. Wtedy konieczne jest zwiększenie czasu ćwiczeń lub ich intensywności. Skoki na skakance w górę i dół przez pełną godzinę mogą z czasem wydać się nudne, więc warto urozmaicić sobie taki trening np. skacząc raz na jednej i drugiej nodze, z boku na bok lub przód i tył.

#3 PŁYWANIE - ten rodzaj aktywności fizycznej jest jednym z tych najskuteczniejszych, które pozwalają spalić 700 kalorii w godzinę. Dodatkowo ta aktywność należy do tych najmniej (jak nie w ogóle) kontuzyjnych. Pływanie działa na wszystkie grupy mięśniowe, przy niewielkim wpływie na stawy.
reklama
#4 TRENING SIŁOWY - myślisz o czymś innym, co wykracza poza ramy treningu cardio? Może dodanie obciążenia do treningu pomoże spalić wspomniane 700 kalorii? Oczywiście, że TAK! W dość łatwy sposób możliwe jest połączenie ćwiczeń z obciążeniem z plyometrycznym treningiem cardio. Możesz zaplanować program treningowy tak, aby naprzemiennie wykonywane były ćwiczenia z ciężarkami z cardio. Zobacz to na przykładzie: trening zawierający 4 ćwiczenia wykonywane z 10-15 powtórzeniami. Dwa ćwiczenia oparte są na ćwiczeniach cardio i dwa na ćwiczeniach siłowych, ukierunkowanych na różne partie mięśniowe. Wykonaj cały zestaw, po czym zabierz się do kolejnej serii z założeniem, że każda następna seria będzie o 1 powtórzenie mniejsza niż poprzednia. Twój cały trening powinien obejmować 55 powtórzeń każdego z ćwiczeń. Dodanie obciążenia jest jednym z najprostszych sposobów za zwiększenie intensywności treningu i spalenia większej ilości kalorii.

Istnieje oczywiście znacznie więcej innych sposobów na to, aby spalić 700 kalorii dziennie, jednak niekoniecznie te wymienione muszą być tymi jedynymi, z których skorzystasz w osiągnięciu celów fitnessowych.4 formy aktywności, dzięki którym spalisz nawet 700 kalorii! Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:55 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Należy tylko pamiętać, aby te ciężkie treningi poprzeć również zaangażowaniem w zakresie trzymania diety. Bez zbilansowanego planu żywienia na nic zdadzą się nawet najcięższe treningi. TRENING + DIETA = EFEKT. I nie chce być inaczej!

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.