Jak wrócić do systematycznych treningów po dłuższej przerwie?


Przerwa w ćwiczeniach z różnych powodów zdarza się nawet tym najlepszym. Kilka wydajnych dni lub nawet tygodni, podczas których rzetelnie działasz z treningami oraz planem żywienia, aż tu nagle “bum” . Późne wieczorne wypady z przyjaciółmi, wyjazd biznesowy, chore dziecko lub po prostu złe samopoczucie, mogą wymusić na nas rezygnację z trzymania się planu.
reklama
Przeoczony trening, nieprzygotowany zdrowy posiłek z braku chęci lub sił to pierwsze oznaki. Niezależnie od tego, co Ci przeszkodziło w wykonaniu planu masz szansę na powrót. Dzień przerwy nie jest niczym złym.

źródło: http://watchfit.com/

Czasem dzień przerwy jest traktowany jako element naszego planu treningowego. Bardzo często est tak, że następnego dnia budzisz się pełen motywacji, zapału i koncentracji na własnych celach. Niekiedy przerwa może potrwać kilka dni zanim odzyskasz zapał i energie do pracy. Tu jednak istnieje ryzyko, że ten dzień przerwy nie wynika z potrzeby regeneracji, a utraty motywacji i sensu. Na szczęście można to zatrzymać.
Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki na temat tego, jak wrócić do treningów po przerwie oraz jak ograniczyć ilość dni wolnych, aby osiągnąć ciało o jakim marzysz.

#1 niedocenianie złych momentów i przecenianie dobrych - z natury jesteśmy przyzwyczajeni do narzekania nad błędami oraz koloryzowania naszych sukcesów. Nadszedł czas, aby zmienić sposób myślenia i zwrócić większą uwagę narzeczy, które dodają nam pewności siebie. W sporcie zwycięzcami są zwykle te osoby, które potrafią w jak najlepszy sposób wyciągnąć wnioski z błędów. Najlepsi sportowcy nauczyli się identyfikować swoje błędy, zamiast rozwodzić się nad nimi. Doceniają wszystkie swoje sukcesy bez względu na ich wagę. Kiedy przychodzi moment rezygnacji związanej z treningami oraz prawidłowym odżywianiem, musisz przeznaczyć jedną minutę na pozytywne myślenie.
reklama
Zidentyfikuj kluczowe rzeczy, które możesz zrobić lepiej następnym razem, aby uniknąć dłuższej przerwy. Tego samego dnia wyznacz sobie przynajmniej jeden cel, który wykonasz do końca dnia.

1 z 3


Jak wrócić do systematycznych treningów po dłuższej przerwie? Reviewed by MotywacjaNonStop on 19:11 Rating: 5

4 komentarze:

 1. taka kilku dniowa przerwa potrafi mnie całkowicie wytrącić z chęci do ćwiczeń. Zawsze mam problem aby zacząć ponownie teraz z tym radami może będzie łatwiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wy tutaj piszecie jedynie o paru dniach lub paru tygodniach przerwy od treningów. Ja miałam przerwy półtora roku. Ja, zapalona kobieta lubiąca uprawiać sport, niewyobrażająca sobie dnia bez lekkiego treningu.. Najpierw ciąża, później opieka nad małym dzieckiem. Teraz dopiero mam czas na to by powrócić do treningów, ale brakuje mi motywacji. Odzwyczaiłam się od codziennego ruchu. Teraz już rozumiem co oznacza pojęcie "regularność". Organizm szybko przyzwyczaja się do naszych przyzwyczajeń. Ciekawy i merytoryczny artykuł. Przydatny dla takich "leniwych" osób jak ja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Doskonale rozumiem Angelikę, sama niedawno musiałam przerwać swoje codziennie ćwiczenia z powodu zagrożonej ciąży więc nie będę mogła ćwiczyć tyle ile do tej pory przez następne dwa lata. Już teraz zastanawiam się jaka jest szansa na to, że po takim czasie wróci się do wcześniejszej formy? Według mnie marna.. :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Powrót do ćwiczeń nigdy nie jest łatwy, ale warto się na to zdobyć.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.