Jazda Na Rowerze To Idealna Forma Treningu Aerobowego i Sposób Na Jędrne Uda i Pośladki!

Jazda na rowerze bez wątpienia niesie ze sobą niesamowite korzyści fizyczne dla naszego ciała. Rower jest idealnym narzędziem do wykonania dłuższego treningu cardio, krótkich ćwiczeń beztlenowych, treningów HIIT czy treningów regeneracyjnych.
reklama
Jest także zdecydowanie najlepszym formą aktywności dla osób odczuwających pewne dolegliwości związane z biodrami czy kolanami niż inne sporty wytrzymałościowe, dzięki czemu możliwe jest systematyczne trenowanie i podnoszenie poziomu zaawansowania.Jazda na rowerze ma nie tylko dobry wpływ na naszą sprawność fizyczna, ale także psychiczna i emocjonalną. Tak jak w każdych ćwiczeniach, tu także następuje uwalnianie serotoniny i innych substancji chemicznych, dzięki którym poprawia nam się humor i stajemy się szczęśliwsi. Słyszałam już nie raz od wielu fanów rowerów, że jazda na rowerze bardzo szybko przestaje być zainteresowaniem, a staje się sposobem na życie. A dlaczego jeszcze warto postawić na rower?

Jazda na rowerze wzmacnia samokontrolę - wielogodzinne ćwiczenia nie ukrywając są męczące. Ciągłe fizyczne przełamywanie własnych barier czy praca umysłowa na wysokim poziomie mogą wpływać na odwodnienie lub ubytki glikogenu w naszym ciele, co może powodować napady złości.
Jazda na rowerze to przełamywanie barier i sposób na sprawdzenie siebie, zapanowanie nad emocjami i lepsze zrozumienie tego, kim i jacy jesteśmy.

Pomaga w budowaniu przyjaźni i znajomości - możesz spędzać godziny, dni lub nawet tygodnie na przejażdżkach z różnymi ludźmi, zwłaszcza kiedy wstąpisz do klubu rowerowego lub przyłączysz się do grupy osób systematycznie jeżdżących. Wspólne wypady pomagają w pokonywaniu długich dystansów lub krótkich, intensywnych sprintów. Współzawodnictwo jest częścią naszej natury, dlatego łatwiej jest nam osiągać wtedy więcej. Jednak nie ona jest najważniejsza.
reklama

Podczas wspólnych wypadów liczy się współpraca - wzajemna ochrona przed nieznanymi, zmęczeniem, nieoczekiwanymi sytuacjami itp.

1 z 2
Jazda Na Rowerze To Idealna Forma Treningu Aerobowego i Sposób Na Jędrne Uda i Pośladki! Reviewed by MotywacjaNonStop on 13:31 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Przyjemne z pożytecznym. Gubimy dość sporo kalorii, zwiedzamy miejsca, o których nie mieliśmy nawet pojęcia. Nie wiedzieliśmy, że takie przepiękne krajobrazy są tuż za miastem. A nawet w trakcie wypraw rowerowych poznamy ciekawych ludzi, co mi się już kilkukrotnie zdarzyło

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.