Jak efektywnie stracić dodatkowe kilogramy w weekend?

Większość z nas zazwyczaj czas weekendu wykorzystuje głównie na relaks, odpoczynek lub totalne obijanie się. Bardzo często weekend to także czas mnóstwa imprez, spotkań ze znajomymi - ogólnie spotkań towarzyskich lub pracowniczych, podczas których zwykle bardziej niż w ciągu tygodnia jesteśmy skłoni pobłażać sobie i sięgać po “zakazane produkty”.
reklama
Pora dni wolnych nie powinna wywoływać w nas poczucia winy i ubolewania nad tym, co zjedliśmy i jak wpłynie to na naszą dietę. Czas ten może być rewelacyjnym rozwiązaniem na to, aby czas wolny wykorzystać do zwiększenia skuteczności odchudzania i nadania rytmu na kolejny tydzień. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad, które pomogą Ci przetrwać czas weekendu i nie zaprzepaścić wypracowanych efektów w ciągu tygodnia.

Wypróbuj tych wskazówek w ten weekend i sprawdź, jak zachować się Twoje ciało. A więc:
reklama
#1 zero alkoholu - wiem, że większość z Was lubi wypić kieliszek wina podczas spotkań z przyjaciółmi lub podczas wieczornego, piątkowego relaksu po całym tygodniu pracy. Jednak przyjemne spędzenie czasu nie musi łączyć się z lampką wina. Jeżeli nie wyobrażasz sobie weekendu bez ulubionego wina to nie jest problem. Można, a nawet należy cieszyć się wspólnymi chwilami bez picia, a nadchodzący weekend jest doskonałą okazją skorzystania z tej opcji. Piszę “zero alkoholu”, ponieważ każdy drink czy lampka wina do źródło pustych kalorii. Nie wspomnę już o tym, że zmniejsza zdolność do dokonywania prawidłowych nawyków żywieniowych.

#2 równowaga, wytrzymałość i cardio - kiedy przychodzi weekend, prawdopodobnie masz nieco więcej wolnego czasu, co oznacza, że jest to świetna okazja, aby zwiększyć utratę masy ciała. Równowaga, wytrzymałość i cardio oznacza przede wszystkim podjęcie 60-90 minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności. To nie ma być trening interwałowy. Bardziej chodzi tu o przejażdżkę rowerem, spacer lub wolne bieganie. Zasadniczo mają to być ćwiczenia, które zmuszają do ruchu i uczucia zgrzania w ciągu 80 minut, ale beż większego obciążania ciała. Utrata wody zwiększa szanse na utratę wagi.
reklama

#3 dwa 15-minutowe HIIT - uzupełnieniem powyższego założenia “równowaga, wytrzymałość, cardio” jest wykonanie dwa razy w tygodniu treningu HIIT. Podczas tego rodzaju treningu dążysz do uzyskania maksymalnego tętna w ciągu 30 sekund do minuty, a następnie odpoczynku 10-30 sekundowego. Upewnij się, że Twoja aktywność jest na wysokim poziomie. Istnieje mnóstwo filmików z treningiem HIIT, więc nie znajdziesz wymówki, aby go nie wykonać. Pamiętaj to tylko jeden weekend...

1 z 3


Jak efektywnie stracić dodatkowe kilogramy w weekend? Reviewed by MotywacjaNonStop on 17:31 Rating: 5

1 komentarz:

Obsługiwane przez usługę Blogger.