Jak przestać podjadać w nocy?

Wiele z nas rozpoczynając walkę ze zbędnymi kilogramami często ogranicza spożywanie produktów do minimum kalorii. W ciągu dnia w natłoku zajęć jesteśmy w stanie wytrzymać i nie myśleć o jedzeniu. Wracamy do domu, zaczynamy relaksować się po całym dniu pracy, szykujemy się do snu, a wtedy łapie nas ogromny głód i zaczyna się podjadanie lub totalne obżarstwo.

źródło: www.foxnews.com

Niczym nowym nie jest podjadanie w nocy. Każdego, kto choć raz był na diecie spotkało to. Niestety nocne podjadanie jest zwykle wynikiem źle skomponowanej diety, złego ułożenia posiłków lub z reguły ich całkowity brak. Złe podejście do zadania „utraty kilogramów” wiąże się najczęściej z kilkudniową głodówką, po której rzucamy się na jedzenie i „wymiatamy” wszystko co jest w Naszej kuchni. Przedstawię Wam kilka porad, dzięki którym łatwiej zapanujecie nad nocnymi zachciankami.

Najważniejsze podczas odchudzania jest prawidłowe odżywianie, nie jego eliminowanie. Spożywanie dobrze przygotowanych posiłków w ciągu dnia to klucz do sukcesu. Jeżeli w ciągu dnia jesteśmy zabiegani i często zestresowani nie myślimy o jedzeniu, kiedy wracamy do domu i uspokajamy się nasz organizm ma chwilę, aby przypomnieć nam o dostarczeniu mu odpowiednich wartości odżywczych i energii potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli będziemy dbać o siebie w ciągu dnia – zadowalające jedzenie, zbilansowane posiłki, wystarczające nawodnienie, dotlenienie na świeżym powietrzu - wieczorem
reklama
będziemy się czuć znacznie lepiej i unikniemy podjadania. Wypoczęty i zrelaksowany organizm nie będzie domagał się dodatkowych kalorii.

1 z 3


Jak przestać podjadać w nocy? Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:30 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.