Jak pozbyć się uczucia głodu podczas odchudzania?

Dieta, odchudzanie, głód. Jak często słyszycie to podczas codziennego życia? Czy możesz powiedzieć, że nigdy nie byłaś na diecie? To jest niesprawiedliwe (czy to dobre słowo?), że stosowanie diet nie jest takie proste. Jest kilka sposobów na to, aby pomóc sobie w tych trudnych dniach.
reklama
Uczucie głodu powstaje w momencie, kiedy nasze zasoby energetyczne są na wyczerpaniu i należy je uzupełnić. Jest to najgorsze uczycie, jakie może być. Wiesz, że kolejny posiłek masz dopiero za godzinę.. i co teraz? Zjeść wcześniej czy zmusić się i odczekać do określonej godziny? Zobacz kilka sposobów na to, aby wytrwać w diecie, jaką sobie zaplanowałyście.


źródło: http://breckhsfitness.blogspot.com/


Co możesz zrobić, aby powstrzymać się od podjadania między posiłkami?

reklama
Nasz organizm jest dość skomplikowany, należy zrozumieć cały proces, aby móc walczyć z głodem. Podwzgórze to część ciała, jaka jest odpowiedzialna za regulacje spożywanych posiłków. Jest ona odpowiedzialna za pobudzanie ośrodka głodu, co sprawia, że poszukujemy pokarmu, zaś ośrodek sytości jest odpowiedzialny za wstrzymanie przyjmowania pokarmu.
Teraz wyjaśnię Ci to troszkę łatwiej. W trakcie spożywania posiłku zaczynasz odczuwać sytość i przestajesz jeść. Z upływem czasu pokarm zostaje strawiony, a ściany żołądka obkurczaj się – przekazują taką informacje do mózgu. W tym momencie stajesz się głodna!


Zostały przeprowadzone badania, w których udział wzięli brytyjscy żołnierze. Badania miały na celu wyjaśnienie, jakie posiłki powodują, że czujemy się dłużej syci. Posiłek składał się z kurczaka, ryżu i surówki oraz połowy szklanki wody. Jedna część posiłku była normalna, druga natomiast została zmiksowana. Co może Cię zdziwić, żołnierze, którzy spożyli posiłek w formie zmiksowanej dłużej nie czuli głodu. Okazało się, że rozciągnięcie ścian żołądka daje odczucie sytości. Wynika z tego, że bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które są na diecie jest spożywanie gęstych zup oraz koktajli.
reklama

Jeżeli jesteś w pracy, szkole i odczuwasz uczucie głodu – jest na to sposób. Picie dużej ilości wody pomaga w walce z uczuciem głodu. Sama mam zawsze przy komputerze butelkę z wodą i w momencie, kiedy czuje tzw. Mały głód korzystam z niej. To naprawdę działa. Jak wypije około 0,5 litra wody uczucie głodu po kilku minutach zmniejsza się lub całkowicie znika. Pamiętaj o tym, aby nie pić wody smakowej, która bardzo często zawiera w sobie duże ilości cukru. Jeżeli nie lubisz smaku czystej wody, polecam Ci dodać plasterek cytryny lub pomarańcza. Zmieni to smak wody i przyniesie dużo korzyści. Oczywiście picie wody nie zastępuje posiłków, lecz może być dobrym rozwiązaniem, aby nie podjadać między jednym, a drugim posiłkiem.

1 z 3


Jak pozbyć się uczucia głodu podczas odchudzania? Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.