Co powinno się jeść przed porannym treningiem?

„Co mam zjeść, kiedy ćwiczę z samego rana?” Jak wiele z Was zadaje sobie to pytanie?
Poranne jedzenie często może wydawać się trudne, ponieważ organizm może przechowywać zapasy glikogen w naszej krwi uwalnianego podczas snu. Możliwe, że wtedy nie musisz jeść czegokolwiek, a wystarczy, że wypijesz szklankę wody, która pobudzi organizm. W przypadku, kiedy stosujesz dietę niskokaloryczną i zamierzasz ciężko trenować możesz wykorzystać zapasy glikogenu z dnia poprzedniego. Jednak jest to dopuszczalne w przypadku, kiedy dnia poprzedniego Twój trening był łagodny lub regenerujący mięśnie i ciało (tzw. recovery day) lub jesteś po rest day.
reklama
W innych przypadkach spróbuj zjeść banana lub wypić odżywkę rano tuż przed treningiem. Jeżeli podczas treningu poczujesz się lepiej i głodniejesz, zwłaszcza pod koniec, oznacza to, że organizm „obudził się” i wykorzystał zapasy glikogenu. W tej sytuacji możesz zrobić jedną z dwóch rzeczy:

źródło: nutrition.answers.com

  • zjeść banana lub coś podobnego (ok. 100 kcal pochodzących głównie z węglowodanów)
  • dodać porcję węglowodanów do wieczornego posiłku (ryż, słodkie ziemniaki, kasza itp.)

Kiedy zakończysz trening, podczas którego spaliłeś zgromadzony glikogen i oczywiście zależy Ci na jego uzupełnieniu postaw na odżywkę lub śniadanie, które będzie składało się przede wszystkim z węglowodanów z niewielką ilością białka np. owoce z jogurtem lub płatki owsiane z mlekiem.

A Ty kiedy wolisz trenować? Rano czy jednak wieczorem?
Udanych treningów życzę.
reklama


Co powinno się jeść przed porannym treningiem? Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:00 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Nigdy nie mogłabym trenować rano bez śniadania. Praktycznie od razu po obudzeniu się jestem już głodna (jak wstaję bardzo wcześnie, niewyspana, to tak po 30 minutach), więc chyba bym umarła, ćwicząc na głodnego :D. Zawsze jem śniadanie, czekam godzinę i potem trening.

    OdpowiedzUsuń
  2. A mi trener mówił ze na czczo to mogę tylko kardio robić jakikolwiek cięższy trening może się skończyć nagłym spadkiem cukru i kondycją do utraty przytomności włącznie

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.