5 ćwiczeń z gumą kształtujących mięśnie brzucha abs!

Regularne ćwiczenia bez wątpienia mogą przynieść wiele korzyści zdrowotnych, jednak wiele kobiet nie do końca lubi ćwiczyć wykorzystując do tego obciążenie. 

reklama
Nie jest to przymus – mam świetne rozwiązanie, dzięki któremu nieco podniesiesz poziom swojego treningu. Postaw na taśmy lub gumy treningowe. Zyskują one na coraz większej popularności ze względu na ich ofertę, prosty sposób przenoszenia oraz użytkowania.

5 ćwiczeń z gumą kształtujących mięśnie brzucha abs!

Stanowią one świetne narzędzie, które możesz mieć w swoim arsenale do ćwiczeń. Taśmy pozwalają jak już wspomniano przenieść ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała na wyższy poziom. Dzięki różnym oporom taśm czy gum, wariacje ćwiczeń są niemal nieograniczone. Trening z gumą oporową jest bardzo skuteczny i łatwy do wykonania, co jest jego niewątpliwym plusem. Dodatkowo przechowywanie jej bądź spakowanie i zabranie ze sobą jest jeszcze łatwiejsze.
reklama
Zobacz również: 6 ćwiczeń na mięśnie brzucha, które dają rewelacyjne efekty

Jeżeli masz ochotę urozmaicić swój trening lub wejść na wyższy poziom treningowy postaw na taśmy oporowe. I tak oto, przychodzimy z propozycją ciekawego zestawu treningowego na mięśnie brzucha z wykorzystaniem gumy. Nie będzie lekko. Ćwiczenia z zestawu wykonaj w 3 seriach po 30-60 sekund w zależności od własnego poziomu zaawansowania. Gumę także dobierz pod siebie.
reklama
Zobacz również: Wzmocnij plecy oraz mięśnie brzucha tymi 4 ćwiczeniami

1. Standing knee tuckStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder lub nieco szerzej oraz dłoniami ułożonymi z tyłu głowy. Taśmę/gumę treningową umieść wokół środka stóp. Z tej pozycji wykonaj uniesienie prawego kolana w kierunku klatki piersiowej z jednoczesnym zbliżeniem lewego łokcia do tego kolana. Skręć w tym czasie delikatnie tułów, opuść prawe kolano, wracając do pozycji początkowej i powtórz na druga stronę.

Zobacz również: 5 ćwiczeń skutecznie modelujących i wzmacniających dolne mięśnie brzucha

2. Leg raise abductorsPołóż się na plecach na macie lub podłodze z wyprostowanymi nogami oraz dłoniami umieszczonymi pod pośladkami. Głowę ułóż płasko na podłodze. Taśmę/gumę treningową umieść na wysokości kostek lub nieco wyżej. Nogi unieś wyprostowane w górę w kierunku sufitu. Z tej pozycji, nie odrywając odcinka lędźwiowego od podłoża, opuść nogi i zatrzymując je kilka centymetrów nad podłożem. Następnie wykonaj rozszerzenie nóg na boki, rozciągając przy tym taśmę/gumę. Złącz nogi i wróć do pozycji początkowej. Powtórz.

Zobacz również: 5 skutecznych ćwiczeń wyszczuplających uda – efekt Cię zaskoczy!

*opuszczaj nogi do momentu, kiedy odcinek lędźwiowy będzie dociśnięty do podłoża

3. Side plank high pullPrzyjmij pozycje wysokiej bocznej deski - połóż się na macie lub podłodze na prawym boku ze stopami złączonymi jedna nad drugą. Unieś całe ciało, opierając się na prawej wyprostowanej ręce i odrywając biodra od podłoża. Ciało tworzy linię prosto od głowy do stóp. Pośladki oraz brzuch napięty. Pod prawą ręką umieść taśmę/gumę treningową. Drugi koniec taśmy trzymaj w lewej ręce. Z tej pozycji wykonaj uniesienie łokcia ( zgięta lewa ręka) w górę w kierunku sufitu z jednoczesnym rozciąganiem taśmy. Wytrzymaj 2 sekundy, po czym opuść rękę i wróć do pozycji początkowej. Powtórz. Zmień stronę.

4. Bicycle crunchUsiądź na macie lub podłodze. Dłonie umieść delikatnie za uszami, łokcie szeroko, daleko od uszu. Na stopach umieść taśmę/gumę treningową. Odchyl tułów w tył, napinając brzuch. Z tej pozycji prawą nogę zegnij w kolanie i dociągnij do klatki piersiowej, lewa noga pozostaje wyprostowana i uniesiona nad podłogą. Do prawego kolana przyciągnij lewy łokieć, z jednoczesnym lekkim skręceniem tułowia. Zmień stronę przyciągając lewe kolano do prawego łokcia. Wykonuj ćwiczenie na przemian. Powtórz.

5. Plank spiderman crunchPrzyjmij pozycję wysokiej deski – nogi ustawione na szerokość bioder lub nieco szerzej, dłonie pod barkami. Napnij całe ciało, aby było stabilne i nie kołysało się na boki. Taśmę/gumę treningową przełóż wokół środka stóp. Z tej pozycji wykonaj dociągnięcie prawego kolana do prawego łokcia po jego zewnętrznej stronie. Wróć do pozycji początkowej i wykonaj na lewą stronę. Powtórz.
5 ćwiczeń z gumą kształtujących mięśnie brzucha abs! Reviewed by Sylwia on 19:50 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.