5 skutecznych ćwiczeń wyszczuplających uda – efekt Cię zaskoczy!

Szczupłe i smukłe uda należą do jednych z najbardziej pożądanych przez kobiety partii ciała. Niestety okolice ud i bioder stanowią dla wielu pań miejsce najtrudniejsze do odchudzenia czy wyszczuplenia. 

reklama
To właśnie tu gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej opornej na szybkie zredukowanie. Jeżeli chcemy zatem pozbyć się niechcianego tłuszczu w tych okolicach konieczne jest połączenie odpowiedniego odżywiania oraz ruchu.


Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej i zła dieta są główną przyczyną nieestetycznego wyglądu ud. Dzięki regularnym ćwiczeniom już po krótkim czasie będziesz mogła zauważyć pierwsze efekty w poprawie wyglądu ud. Na nasze nieszczęście zgrabne uda wymagają tej regularności czy tego chcesz, czy nie. Trenując już 2-3 razy w tygodniu poprawisz wygląd skóry, jej jędrność , wzmocnisz mięśnie ud i zaczniesz nadawać im zgrabnych kształtów.
reklama
Zobacz również: Popraw wygląd swoich ud tymi prostymi ćwiczeniami

Osiągnięcie dobrej formy ud jest znacznie łatwiejsze niż się wydaje. Wspomniana regularność połączona z cierpliwością stanowi klucz do sukcesu. Poniżej znajdziesz zestaw 5 ćwiczeń, które pozwolą skutecznie wymodelować i wysmuklić uda. Zestaw wykonaj w zależności od poziomu aktywności fizycznej 1-3 seriach po 15-25 powtórzeń na każdą stronę.

Zobacz 5 skutecznych ćwiczeń wyszczuplających uda:


1. Leg liftPołóż się na macie lub podłodze na prawym boku z wyprostowanymi nogami ułożonymi jedną na drugiej oraz ręką podtrzymującą głowę. Lewa ręka leży luźno na biodrze lub dłonią podparta o podłoże. Z tej pozycji unieś prawą nogę wyprostowaną w górę do kąta 90 stopni do lewej nogi bądź do wysokości, jakiej jesteś w stanie i opuść. Powtórz określoną ilość i zmień stronę. Ćwiczenie wykonuj powoli.

Zobacz również: 4 rewelacyjne ćwiczenia mega ujędrniające pośladki, ale i całe ciało!

2. Check markPołóż się na macie lub podłodze na prawym boku z nogami złączonymi ugiętymi w kolanach do kąta 90 stopni. Lewa ręka leży luźno na biodrze lub dłonią podparta o podłoże. Unieś prawą nogę w górę, tworząc z podłożem kąt 45 stopni i wyprostuj. Z tej pozycji wykonaj opuszczenie nogi tak, aby prawe kolano dotknęło podłoża. Staraj się jednak podczas tego ruchu przyciągnąć kolano jak najbliżej brzucha/ klatki piersiowej. Powtórz określoną ilość i zmień stronę. Ćwiczenie wykonuj powoli.
reklama
Zobacz również: 4 rewelacyjne ćwiczenia mega ujędrniające pośladki, ale i całe ciało!

3. Side leg pulsesPołóż się na macie lub podłodze na prawym boku z nogami złączonymi ugiętymi w kolanach do kąta 90 stopni. Lewa ręka leży luźno na biodrze lub dłonią podparta o podłoże. Unieś prawą nogę w górę, tworząc z podłożem kąt 45 stopni i wyprostuj. Z tej pozycji wykonaj delikatne opuszczanie i unoszenie nogi (ruch góra-dół). Powtórz określoną ilość i zmień stronę. Ćwiczenie wykonuj powoli.

4. Inner thigh liftPołóż się na macie lub podłodze z wyprostowanymi nogami, podpierając na prawym łokciu. Lewa ręka leży luźno na biodrze lub dłonią podparta o podłoże. Lewą nogę zegnij w kolanie i połóż za prawą nogą, stopą ułożoną płaski na podłodze. Z tej pozycji wykonaj uniesienie prawej nogi tak wysoko, jak jesteś w stanie. Opuść nogę, jednak nie dotykaj podłoża – zatrzymaj kilka centymetrów nad podłożem i powtórz ćwiczenie. Wykonaj określoną ilość powtórzeń i zmień stronę.

5. Dancer leg liftPołóż się na macie lub podłodze z wyprostowanymi, złączonymi nogami, podpierając na prawym łokciu. Lewa ręka leży luźno na biodrze lub dłonią podparta o podłoże. Z tej pozycji unieś lewą nogę wysoko w kierunku sufitu i złap ją na wysokości uda, łydki lub pięty (tak, aby było Ci wygodnie; nie łap za kolano w celu ochrony stawów). Napnij mięśnie brzucha i przyciągnij prawą nogę do lewej. Powoli opuść prawą nogę, wracając do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie. Wykonaj określoną ilość powtórzeń i zmień stronę.
5 skutecznych ćwiczeń wyszczuplających uda – efekt Cię zaskoczy! Reviewed by Sylwia on 20:46 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.