8 ćwiczeń na mięśnie skośne brzucha modelujące talię osy!

Wąska talia czasem może okazać się dość trudnym wyzwaniem do zrealizowania, zwłaszcza jeżeli nie wiesz dokładnie jak to zrobić. Ale nic straconego. 

reklama
Jeżeli trudno jest Ci zrzucić zbędną, nagromadzoną tkankę tłuszczową w okolicy brzucha i talii to skupieniu się na odpowiednim zdrowym odżywianiu oraz ukierunkowanych ćwiczeniach pozwoli Ci cieszyć się talia osy.

8 ćwiczeń na mięśnie skośne brzucha modelujące talię osy!

Szczupła talia nie wymaga codziennych wizyt na siłowni ani magicznych produktów dietetycznych. Równie dobrze możesz ćwiczyć we własnym domu. Brak wąskiej talii wynika w dużej mierze z dodatkowych zbędnych kilogramów i nagromadzonej tkanki tłuszczowej, których należy się pozbyć. Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha wspomogą uzyskanie wąskiej talii, jednak bez zdrowego odżywiania i ćwiczeń podkręcających spalanie kalorii się nie obędzie.
reklama
Zobacz również: Jędrne pośladki: 4 skuteczne ćwiczenia, które uniosą Twoje pośladki

Przed wykonaniem ćwiczeń modelujących talię warto wcześniej postawić na przykład na trening cardio. Jest on ważny bez względu na to czy chcesz zredukować tkankę tłuszczową z brzucha, ramion, ud czy talii. Ćwiczenia aerobowe sprawiają, że całe nasze ciało zaczyna pracować i spalać kalorie w szybszym tempie.

Tak więc nie ma na co czekać. Poniżej znajdziesz kilka propozycji ćwiczeń modelujących talię, które możesz wykonać na spokojnie w domu i we własnym tempie. Wykonaj do 3 serii ćwiczeń po 15 powtórzeń (na każdą stronę).
reklama
Zobacz również: 4 super skuteczne ćwiczenia na jędrne pośladki

1. Side leg liftPołóż się na prawym boku na macie lub podłodze z wyprostowanymi nogami ułożonymi lekko do przodu oraz prawą ręką podtrzymująca głowę. Lewa ręka ułożona przed sobą z dłonią opartą o podłoże. Z tej pozycji unieś obie nogi złączone stopami jednocześnie kilka centymetrów nad podłożem, zatrzymaj na 2-3 sekundy i opuść. Powtórz. Zmień stronę.


2. Reaching obliqe crunch


Połóż się na plecach na macie lub podłodze z nogami ugiętymi w kolanach i ustawionymi na szerokość bioder. Stopy płasko ułożone na podłodze. Obie ręce skrzyżuj na karku, łokcie daleko od uszy. Głowa skierowana ku górze. Teraz z wydechem oderwij łopatki od podłoża i ze spięcie brzucha dotknij prawą ręką lewego kolana, opuść łopatki, następnie lewą ręką dotknij prawego kolana i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz. Pamiętaj, aby nie odrywać odcinka lędźwiowego od podłoża.

Zobacz również: Płaski Brzuch: 3 ćwiczenia, które zrobisz w kilka minut

3. Side plank crunchPołóż się na macie lub podłodze na prawym boku ze stopami złączonymi jedna nad drugą. Podeprzyj się na prawym łokciu tak, aby znajdował się bezpośrednio pod ramieniem i tworzył kąt 90 stopni z podłożem. Lewa ręka wyprostowana i wyciągnięta nad głową. Unieś całe ciało, odrywając biodra od podłoża. Ciało tworzy linię prosto od głowy do stóp. Poślaki oraz brzuch napięty. Z tej pozycji postaraj się dotknąć lewym łokciem lewego kolana, uginając rękę w łokciu oraz nogę w kolanie. Wytrzymaj 2-3 sekundy i wróć do pozycji początkowej. Powtórz. Zmień stronę.

Zobacz również: 6 ćwiczeń dających lepsze efekty niż bieganie

4. Leg raisePołóż się na macie lub podłodze z wyprostowanymi, złączonymi nogami oraz rękoma ułożonymi wzdłuż ciała. Głowa leży płasko na podłodze. Napnij mięśnie brzucha. Z tej pozycji unieś obie złączone nogi ku górze tak, aby tworzyły kąt prosty z ciałem. Powoli z wydechem zacznij opuszczać nogi do podłoża, po czym unieś wracając do pozycji wyjściowej. Dla ułatwienia dłonie umieść pod pośladkami. Staraj się nie odrywać odcinka lędźwiowego od podłoża.

5. Plank hip dipsPrzyjmij pozycję niskiej deski, opierając się na przedramionach z łokciami ułożonymi pod barkami. Stopy ustaw na szerokość bioder. Zachowaj napięty brzuch oraz stabilne ciało. Z tej pozycji wykonaj skręt tułowia w prawą stronę, starając się prawym bokiem dotknąć podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej i dotknij lewym bokiem podłoża. Powtórz. Prawa i lewa strona to jedno powtórzenie.

6. Star crunchPołóż się na plecach na macie lub podłodze z wyprostowanymi nogami ułożonymi szerzej niż biodra oraz rękoma ułożonymi za głową szerzej niż ramiona (tworzysz ciałem literę X). Z tej pozycji z wydechem staraj się wyprostowaną prawą ręką dotknąć palców stóp prostej lewej nogi, odrywając przy tym prawą łopatkę od podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj na drugą stronę. Powtórz.

7. Boat poseUsiądź na macie z nogami ugiętymi w kolanach i stopami ułożonymi płasko na podłożu. Rękoma złap nogi pod kolanami. Z tej pozycji odchyl się tułowiem do kąta około 45 stopni, po czym oderwij stopy od podłoża i wyprostuj nogi. Puść rękoma nogi i ułóż je obok kolan. Wytrzymaj w tej pozycji 2-3 sekundy i opuść stopy na podłoże. Zachowuj proste plecy oraz napięty brzuch. Jeżeli pozycja z prostymi nogami będzie za trudna, zostaw nogi ugięte w kolanach. Powtórz.

8. Triangle crunchPołóż się na macie lub podłodze na prawym boku. Podeprzyj się na prawej ręce tak, aby znajdowała się bezpośrednio pod ramieniem. Lewa dłoń ułożona przy uchu lub lekko na karku. Unieś całe ciało opierając na prawym kolanie; lewa noga wyprostowana kilka centymetrów nad podłożem. Ciało tworzy linię prosto od głowy do stóp. Poślaki oraz brzuch napięty. Z tej pozycji postaraj się dotknąć lewym łokciem lewego kolana, uginając rękę w łokciu oraz nogę w kolanie. Wytrzymaj 2-3 sekundy i wróć do pozycji początkowej. Powtórz. Zmień stronę.
8 ćwiczeń na mięśnie skośne brzucha modelujące talię osy! Reviewed by Sylwia on 09:43 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.