6 ćwiczeń dających lepsze efekty niż bieganie

Jednym z treningów pozwalających na skuteczne spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej jest niewątpliwie trening cardio. Do niego w dużej mierze możemy zaliczyć tradycyjne bieganie. Jednak jeżeli chodzi o bieganie - jogging to albo się to uwielbia, albo nienawidzi.

reklama
Jeżeli należysz do grupy osób niezbyt lubiących biegać , ale chcesz być aktywny fizycznie i pracować nad sylwetką to mamy dla Ciebie propozycję 6 ćwiczeń, które korzystnie wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej i co najważniejsze są skuteczniejsze od biegania.

6 ćwiczeń dających lepsze efekty niż bieganie

Poniżej zestaw 6 ćwiczeń, które stanowią alternatywę dla treningu cardio, a dokładniej biegania. W zależności od poziomu zaawansowania fizycznego określ ilość powtórzeń i serii, jaką wykonasz, aby trening był efektywny.
reklama
>Zobacz również: Odchudzanie: 4 skuteczne ćwiczenia na pozbycie się tłuszczu

1. Burpees (padnij – powstań)


Podczas tego ćwiczenia stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder. Ugnij kolana, przechodząc do pozycji przysiadu, ale z dotknięciem dłoniami podłogi. Przejdź do pozycji deski i wykonaj pompkę, ale z dotknięciem brzuchem podłoża. Wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj podskok z rękami uniesionymi w górę.

2. Spiderman plank 


Przyjmij pozycję deski ze stopami ustawionymi na szerokość bioder lub nieco szerzej (jeżeli potrzebujesz) i rękoma bezpośrednio pod barkami. Napinając mięśnie pleców i brzucha przenieś prawe kolano po zewnętrznej stronie do prawego łokcia. Podczas tego ruchu nie przenoś ciężaru ciała na lewą stronę, pamiętaj o stabilnej pozycji ciała. Wróć do pozycji początkowej i wykonaj ćwiczenie na lewą stronę.
reklama
Zobacz również: Rewelacyjny i Skuteczny Trening Na Pośladki

3. Push ups (pompki)


Rozpocznij od pozycji wysokiej deski, czyli stopy ustawione na szerokość bioder lub nieco szerzej oraz rękoma ułożonymi pod barkami. Zegnij łokcie, obniżając ciało. Następnie unieś ciało na rękach, wracając do pozycji wyjściowej. Pamiętaj, aby podczas tego ćwiczenia - w momencie obniżania ciała - łokcie szły w stronę żeber.

4. Jumping Jacks (pajace)

Jumping Jacks (pajace)

Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder, lekko ugiętymi w kolanach i rękoma ułożonymi wzdłuż ciała. Wykonaj podskok, podczas którego obie nogi przenieś na boki oraz jednocześnie ręce lekko ugięte w łokciach nad głowę. Wróć do pozycji początkowej i powtórz podskok. Napnij mięśnie brzucha oraz pośladków podczas wykonywania tego ćwiczenia.


Stań prosto z nogami ustawionymi szerzej niż biodra. Wykonaj przysiad, opierając się rękoma o podłogę, po czym przenieś nogi przyjmując pozycję deski. Wróć następnie do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie.

6. Lunges (wykroki)


Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder i rękoma ułożonymi na biodrach. Wykonaj wykrok prawą nogą w przód, zginając kolana i obniżając ciało do momentu, kiedy kolano lewej (tylnej) nogi będzie delikatnie nad podłożem. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie na drugą stronę. Pamiętaj o zachowaniu prostych pleców (nie garb się) podczas wykroku oraz nieprzekraczaniu kolanem (nogi przedniej ) linii palców stóp. Jedna i druga noga podczas wykroku powinna tworzyć kąt prosty.
6 ćwiczeń dających lepsze efekty niż bieganie Reviewed by Sylwia on 19:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.