Pełny trening do wykonania na basenie - 7 ćwiczeń

Kiedy temperatura na zewnątrz wzrasta ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę jest trening. Jednak upalny dzień nie musi oznaczać końca systematycznych ćwiczeń. Tak samo ma się sytuacja, kiedy szukasz czegoś innego niż tradycyjny fitness na sali. Ćwiczenia w wodzie będą świetną odskocznią od codziennych serii.
reklama
Ćwiczenia w wodzie są doskonałą formą aktywności fizycznej, która zwiększa wytrzymałość, elastyczność oraz usprawnia układ krążenia. Poruszanie się w wodzie jest niezwykle korzystną formą treningu cardio i treningu oporowego, podczas którego nie musisz dźwigać ciężkich hantli. Woda wpływa nawet o 15 procent na większa wytrzymałość mięśni w porównaniu do wykonania tych samych ruchów na ziemi.
reklama
Im mocniej próbujesz pracować w wodzie podczas ćwiczeń, tym większy opór napotykasz. Woda uelastycznia całe ciało oraz relaksuje, co sprawia, że jest idealnym sportem dla osób z urazami oraz problemami z kręgosłupem. Trenując w wodzie, na basenie otwartym czy krytym, otrzymujesz większą wytrzymałość przy mniejszym wysiłku.


Jeżeli zamierzasz wdrożyć ten rodzaj treningu do swojego planu ćwiczeń, a nie chcesz od razu dołączać do grupy na aqua aerobiku, wypróbuj zaproponowanych przez nas ćwiczeń i sprawdź czy jest to coś dla Ciebie. Trening należy wykonywać minimum 3 razy w tygodniu, aby przyniósł oczekiwany efekt.

Plan treningu:
  • rozgrzewka - 5 minut marsz w miejscu z wysoko unoszonymi na przemian kolanami, ręce chodzą w przód i tył
  • wykonaj 3 serie - 15 sekund przerwy między seriami
  • każde ćwiczenie wykonaj w 20 powtórzeniach

#1 rozgrzewka - bieg w miejscu z wysoko unoszonymi kolanami

#2 dips - pracuje klatka piersiowa, plecy, triceps, ramiona

#3 arm curls - pracuje biceps i triceps

reklama
#4 leg curls - pracują uda i łydki


#5 jumps - pracują pośladki i uda


#6 leg lifts - pracują mięśnie brzucha


#7 scissors - pracują uda, biodra, brzuch


źródło: http://www.prevention.com/fitness/total-body-water-workoutPełny trening do wykonania na basenie - 7 ćwiczeń Reviewed by MotywacjaNonStop on 16:03 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Ćwiczyłam podobnie na basenie jak miałam skręconą kostkę.:)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.