Olej Kokosowy - Idealny Na Odchudzanie, Budowanie Masy i Wiele Więcej!

Jeżeli jeszcze nie używasz oleju kokosowego w swoim codziennym menu to zdecydowanie wiele tracisz. Olej kokosowy jest jednym z najzdrowszych tłuszczów i zaliczany do tzw. superfood. Tłuszcz ten składa się głównie z kwasów tłuszczowych nasyconych, które mają ogromny wpływ na nasz metabolizm.
reklama
Liczne badania wykazały, że codzienne spożywanie oleju kokosowego może pomóc w utracie nadmiaru tkanki tłuszczowej i “złego” tłuszczu w okolicach jamy brzusznej.
reklama
Olej kokosowy ma wiele korzyści zdrowotnych, które nie ograniczają się wyłącznie do pielęgnacji skóry, włosów, poprawy trawienia, ochrony przed infekcjami czy chorobami. Ludzie odkrywają coraz więcej korzystnych zalet oleju. Zobacz, dlaczego warto wdrożyć do diety olej kokosowy (ten nierafinowany znajdziesz tutaj).

źródło: http://ekoist.pl/co-powinnismy-wiedziec-o-oleju-kokosowym/

#1 zwiększa metabolizm - dzięki zawartemu MCT, czyli triglicerydowi o średnim łańcuchu, który jest jednym z najbardziej wydajnych komponentów spalania tłuszczu. Zamiast przylegać do narządów tj. kwasy o długim łańcuchu tłuszczowym, MCT są wysyłane bezpośrednio z przewodu pokarmowego do wątroby, gdzie następnie wykorzystywane zostają jako energia. Organizm może w ten sposób spalić więcej tłuszczu lub kalorii.

#2 zwiększa spalanie kalorii - różne rodzaje żywności mają różny wpływ na działanie hormonów i zdrowia metabolicznego. W tym przypadku olej kokosowy ma niezwykle pozytywny wpływ na utratę wagi. Olej kokosowy posiada właściwości termogenne, co oznacza, że ma tendencję do zwiększania poziomu spalania tłuszczu i wydatkowania energii. Spożywanie 1-2 łyżek oleju dziennie zwiększa zużycie energii o co najmniej 6%, co przekłada się na około 120 kalorii dziennie.

#3 zmniejsza apetyt - utrata wagi jest bardzo proste. Jeżeli organizm spala więcej kalorii niż przyjmuje, zaczniesz spalać zbędny tłuszcz. Zatem wszystko, co pomaga zmniejszyć apetyt pomoże spożywać mniej kalorii i tym samym zwiększyć utratę tkanki tłuszczowej i jednocześnie zmniejszyć masę ciała. Zawarty w oleju kokosowym tłuszcz o średnim łańcuchu powoduje dłuższe uczucie sytości i przyjmowania mniejszej ilości kalorii w ciągu dnia.

#4 zwiększa utratę tkanki tłuszczowej w okolicach jamy brzusznej - otyłość staje się coraz większym problemem, ponieważ przez nią wynika wiele innych problemów zdrowotnych. Niektóre rodzaje otyłości są bardziej niebezpieczne niż inne.
Taką jest właśnie otyłość brzuszna. Przeprowadzono badanie z udziałem kobiet z otyłością i udowodniono, że te które spożywały każdego dnia olej kokosowy miały znacznie mniejsze obwody w talii niż te kobiety, które w tym czasie spożywały olej sojowy.
Wykazano tym, że olej kokosowy działa bardzo silnie na utratę tkanki tłuszczowej z brzucha.
reklama

#5 wspomaga odchudzanie - wspomniany powyżej zwiększony wydatek energetyczny, wynikający ze spożycia oleju usprawnia utratę wagi. Dzieje się to w dużej mierze za sprawą sprawniejszego metabolizmu.

1 z 2Olej Kokosowy - Idealny Na Odchudzanie, Budowanie Masy i Wiele Więcej! Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.