Sok z Buraków Jako Naturalny Doping! Czy Jego Picie Poprawi Naszą Szybkość?

Na pierwszy rzut oka sok z buraków nie jest czymś po co sięgamy z nieodpartą chęcią ze względu na swój gorzki smak i barwiące cechy. Mimo to jednak temat buraka stał się jednym z najgorętszych w tematyce żywienia od czasu kreatyny. Regularnie w mediach dyskutuje się o jego właściwościach i wpływie na wyniki sportowe.
reklama
Przeprowadzono wiele badań, które wykazały poprawę wyników biegaczy, zwiększenie wytrzymałości podczas treningów o wysokiej intensywności oraz poprawę przepływu krwi i tlenu do pracujących mięśni.Nie ma żadnej wątpliwości, że cudowne właściwości buraka działają, jednak w dużej mierze efekty zależą od ilości spożywanych buraków i ilości azotanów. Podobnie jak wiele warzyw rosnących głębiej w ziemi oraz zielonych warzyw liściastych, tak buraki są bogate w azotany, które nasz organizm przekształca w tlenek azotu. Jest to najogólniej cząsteczka powszechnie akceptowana jako silny środek rozszerzający naczynia krwionośne. w odniesieniu do wyników sportowych rozszerzone naczynia krwionośne są w stanie dostarczyć więcej tlenu i składników odżywczych do pracujących mięśni.

Nie wszyscy jednak z takim entuzjazmem patrzą na cudowne działanie soku z buraków. Przeprowadzono kilka badań, które zaprzeczyły rewelacyjnemu działaniu buraków. W jednym z nich uczestnicy pili sok z buraków przed wykonywanymi ćwiczeniami, jednak nie zaobserwowano znacznego rozszerzenia naczyń krwionośnych i przepływu krwi. Badacze tłumaczyli ten fakt wykorzystaniem zbyt “zdrowych i za młodych mężczyzn”. Badanie koncentrowało się głównie na ćwiczeniu przedramienia, a nie ciężkim treningu wytrzymałościowym, w którym to zaleca się wypicie soku z buraków.
reklama

Po pewnym czasie znów przeprowadzono badania, które pokazało na nowo, że sok z buraków rzeczywiście zwiększa wytrzymałość i wydajność, a dzięki temu i wyniki treningowe sportowców.

Na kolejnej stronie znajdziesz dodatkowe porady oraz przepis na pyszny sok z buraków.

1 z 2


Sok z Buraków Jako Naturalny Doping! Czy Jego Picie Poprawi Naszą Szybkość? Reviewed by MotywacjaNonStop on 16:35 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Burak ma słodki smak chociaż troszkę zalatuje ziemią :P Sok z marchewki, jabłka i buraka polecam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Warto spróbować skoro działa;) Ja tam lubię smak buraka :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.