Jak pozbyć się “poporodowego brzuszka” i uzyskać płaski brzuch?

Marzeniem każdej kobiety w ciąży i nie tylko jest to, aby z chwilą urodzenia dziecka wszystkie przybrane w tym czasie kilogramy zniknęły raz..dwa. Jednak powrót do sylwetki sprzed ciąży wcale nie jest taki trudny, jakby mogło się wydawać. Ważne jest, aby realnie określić swoje oczekiwania i efekty, których można się spodziewać rozłożonych w czasie. Nic nie zrobi się z dnia na dzień.
reklama
Część pracy związanej z utratą wagi robi za nas nasz organizm z chwilą porodu, gdyż w tym czasie możesz stracić nawet połowę tego, co przybrałaś (waga dziecka, wody płodowe itp.). Resztę musisz już niestety lub stety wykonać sama, wdrażając odpowiednie jedzenie i ćwiczenia. Badania pokazują, że rozpoczęcie regularnych ćwiczeń wkrótce po porodzie jest nie tylko dobre dla ogólnego stanu zdrowia, ale także pomaga zmniejszać ryzyko wystąpienia depresji poporodowej.


Wiem, że ćwiczenia mogą być ostatnią rzeczą, o jakiej będziesz myśleć po urodzeniu dziecka, jednak zmuszenie się do nich wyjdzie Ci tylko na dobre.
reklama

Ćwiczenia przynoszą same korzyści, do których należy m.in.:wspomagają utratę masy ciała
  • - poprawiają funkcjonowanie układu krążenia
  • - przywracają siłę mięśniom
  • - zwiększają poziom energii
  • - poprawiają nastrój
  • - łagodzą stres
  • - pomagają w zmniejszeniu wspomnianej depresji poporodowej
  • - poprawiają kondycję np. do zabaw z dzieckiem

Każda ciąża przebiega inaczej, każdej z nas organizm działa i reaguje na podobne bodźce inaczej, dlatego przed rozpoczęciem jakiegokolwiek programu treningowego w pierwszej kolejności skonsultuj się z lekarzem, czy możesz rozpocząć ćwiczenia i jakie.

Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, zacznij pracę nad własnym ciałem, oczywiście z uwzględnieniem “naprawy” mięśni brzucha. Na kolejnej stronie zamieszczam kilka filmików, dzięki którym wrócisz do formy i sylwetki sprzed ciąży.
reklama

Pamiętaj o prawidłowym odżywianiu, które przyspieszy efekty oraz wpłynie pozytywnie na zdrowie Twojego dziecka, jeżeli karmisz piersią.

1 z 2


Jak pozbyć się “poporodowego brzuszka” i uzyskać płaski brzuch? Reviewed by MotywacjaNonStop on 10:52 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Czy jest ktoś mi w stanie odpowiedzieć na pytanie po jakim czasie od cesarskiego cięcia można zacząć ćwiczyć mięśnie brzucha szczególnie dolne?

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.