Jak schudnąć, aby nie stracić masy mięśniowej?


Utrata wagi i uzyskanie mięśni często wydaje się niemożliwe lub sprzeczne. Chyba każdy z nas słyszał, że jeżeli chcesz schudnąć musisz przyjmować (jeść) mniej kalorii, a spalać więcej. Jeżeli natomiast zależy Ci na zwiększeniu mięśni musisz zrobić odwrotnie, czyli zwiększyć ilość spożywanych kalorii podczas ciężkich ćwiczeń. 
reklama
Czy w ogóle jest możliwe, aby stracić na wadze oraz jednocześnie nabrać masy mięśniowej? Czy jedno nie wyklucza drugiego? Oczywiście, że jest możliwe! Wystarczy odpowiednie podejście z zastosowaniem kilku prostych zasad.Unikaj długiego wysiłku…
Jeżeli chcesz stracić zbędną tkankę tłuszczową treningi aerobowe omijaj “szerokim łukiem”. W pewnych badaniach porównano wyniki odchudzania osób, które wykonywały treningi aerobowe w połączeniu z odpowiednią dietą z osobami, które stosowały dietę z zrównoważonym, stabilnym cardio (jogging, jazda na rowerze, wioślarstwo itp.).

Jeżeli chodzi o pozbycie się nadmiernych kilogramów, każdemu z nas zależy na jak najszybszej ich utracie i często trenujemy jak opętani przez wiele godzin.
reklama

Udowodniono, jednak że krótsze i bardziej rygorystyczne treningi (sprint, interwały, treningi wytrzymałościowe o wysokiej intensywności) konsekwentniej przyczyniają się do utraty tkanki tłuszczowej. Dodatkowo ten styl ćwiczeń o wysokiej intensywności wspomaga w większym stopniu utratę tłuszczu z brzucha.

1 z 2


Jak schudnąć, aby nie stracić masy mięśniowej? Reviewed by MotywacjaNonStop on 14:21 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.