Większa Masa Mięśniowa To Szybsze Spalanie Tkanki Tłuszczowej. Jak Zbudować Mięśnie?

Myślę, że niczym nieprawdziwym nie będzie, jeżeli powiem, że każdemu z nas zależy na redukcji tkanki tłuszczowej w naszym ciele i budowie mięśni - niektórym w większym, innym w mniejszym stopniu. W internecie jednak znajduje się mnóstwo porad i wskazówek na ten temat, przez które w pewnym momencie ostatecznie nie wiemy w ogóle co robić i jak zacząć.
reklama
Postaram się w tym artykule podpowiedzieć Ci w kilku najważniejszych punktach, jak spalić najefektywniej tkankę tłuszczową oraz jednocześnie zbudować masę mięśniową w codziennym treningu. A więc nie ma na co czekać!

Zobacz inny artykuł: Jak zbudować mięśnie własną masą ciała?


Poniżej znajdują się wskazówki dla Ciebie:

#1 spalaj więcej tkanki tłuszczowej - nie chodzi tu o wydłużenie czasu treningu, a znalezienie treningu bardziej skutecznego. Powszechnie pisze się, że najlepszym rozwiązaniem w spalaniu kalorii i walce z tłuszczem są ćwiczenia cardio. Nie do końca, istnieje lepszy sposób na to, aby spalać więcej kalorii. Bardziej efektywnym rozwiązaniem będzie trening siłowy lub intensywny trening interwałowy (HIIT), który pomoże Ci spalać więcej kalorii nie tylko w trakcie wykonywania ćwiczeń, ale dodatkowo także do 24h po jego zakończeniu.
reklama
Najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej jest w gruncie rzeczy trening HIIT, który łączy elementy cardio z treningiem z obciążeniem.

Zobacz inny artykuł: Jak nabrać masy mięśniowej

#2 dodaj obciążenie - wiele osób, zwłaszcza kobiet, boi się podnoszenia ciężarków lub często całkowicie odrzuca możliwość wykonywania treningów z obciążeniem. Wiąże się to głównie z ich obawą przez “napakowaniem”, które bardzo często kojarzy się im z muskularnymi kulturystami. W rzeczywistości, podnoszenie ciężarów nie spowoduje, że w ciągu jednego tygodnia osiągniesz pokaźną muskulaturę - kulturyści pracują na nią latami i pewnie każdy z nich marzy o tym, aby budowanie masy mięśniowej było takie proste, jak myśli wiele kobiet. Testosteron jest hormonem, który pomaga w budowaniu mięśni, a wiadomo, że mężczyźni mają go więcej niż kobiety i dlatego cały proces idzie im nieco sprawniej.
reklama
Trening z obciążeniem rewelacyjnie wpływa na zmniejszanie tkanki tłuszczowej i sprawia, że inne ćwiczenia stają się łatwiejsze. Podczas treningu siłowego Twoim celem jest dążenie do podnoszenia ciężaru, który pozwoli Ci na wykonanie 8-15 powtórzeń zanim poczujesz, że to już dość. Budowanie mięśni jest procesem stopniowym. Ćwicząc z obciążeniem zmniejszasz zawartość tłuszczu w organizmie, spalasz większą ilość kalorii w ciągu dnia i dzięki temu łatwiej utrzymujesz dobra sylwetkę.

#3 odżywiaj się prawidłowo - powiedzenie, że “six pack zaczyna się w kuchni” jest w stu procentach trafione. Odżywianie jest kluczowym elementem w budowaniu masy mięśniowej i utrzymaniu sylwetki w takim stanie, jakim chcesz. Większość ludzi myśli, że może wykonywać setki brzuszków dziennie i osiągnąć wymarzony six pack. W rzeczywistości, wyrzeźbiony brzuch wymaga połączenia wielu czynności tj. trening siłowy, cardio, trening mięśni brzucha oraz prawidłowego odżywiania. Nie wystarczy sam trening brzucha, aby zobaczyć wyrzeźbiony six pack. Konieczne jest zredukowanie ilości tłuszczu w obrębie danych partii mięśni (w zależności nad którymi pracujemy). Niestety niemożliwa jest punktowa redukcja tkanki tłuszczowej w organizmie , dlatego niezwykle ważnym elementem w całej układance jest prawidłowe odżywianie. Dieta bogata w nieprzetworzone produkty jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie pracy nad własnym ciałem. Jedząc takie produkty, jak chude białko, produkty pełnoziarniste czy świeże warzywa będziesz na dobrej drodze do budowania mięśni i zmniejszania tkanki tłuszczowej.

Jestem ciekawa, jak Wam idzie walka z niechcianą tkanką tłuszczową? Trenujecie z obciążeniem czy wciąż wahacie się, czy dodać go do swoich treningów?


Większa Masa Mięśniowa To Szybsze Spalanie Tkanki Tłuszczowej. Jak Zbudować Mięśnie? Reviewed by MotywacjaNonStop on 15:46 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Wierzenia jako by 20-40 minut truchtania dziennie miało przyczynić się do uzyskania idealnej sylwetki należy włożyć między bajki. Oczywiście osoby bardzo otyłe powinny zaczynać od takiego poziomu. Reszta powinna zabrać się za trening siłowy oraz HIIT. Oczywiście bez zbilansowanej diety żaden trening nie pomoże!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem jest to kwestia bardzo indywidualna. Niektórzy pod warstwą tłuszczyku schowane mają ałkiem solidne mięśnie. Wtedy jak najbardziej kardio może okazać się pomocne.
    Jednak jestem zdania, że trzeba znaleźć złoty środek między treningiem redukcyjnym, a treningiem na masę mięśniową. Jednak absolutną podstawą jest dieta - 80% sukcesu w niej leży. Ja wyznaję dietę wysokobiałkową no i do tego wiadomo jakieś odżywki :)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.