Intesnywny Trening Na Mięśnie Brzucha z P4P - Poznaj Level 3! [wideo]

Zapewne znacie już wiele zestawów ćwiczeń na brzuch. Jednak tych nigdy dość, dlatego w dziale “wideo” chcemy dalej prezentować Wam treningi, które według nas są warte uwagi i które możecie dodawać do swoich treningów. Każdy trening czy na brzuch, czy na inną partię ciała jest dokładnie przez nas opisany. W ten sposób możecie się przygotować do treningu. Ważne jest to, aby przed każdym treningiem zrobić rozgrzewkę, a po jego zakończeniu stretching. Jeżeli jesteście gotowi - do dzieła!

Dzisiejszy trening będzie poświęcony mięśniom brzucha i będzie to kolejna (już 3) odsłona treningu z zapewne znanym już Wam panem. Składa się z 6 ćwiczeń po 50 powtórzeń każde.
reklamaNa blogu zamieściliśmy już dwa nagrania na mięśnie brzucha, na wymarzony six pack z udziałem komputerowego trenera, który nigdy "się nie męczy" z teamu Passion4Profession. Dzisiejszy trening to level 3 zestawów treningowych na brzuch, który nieco wyżej podnosi poprzeczkę. Trwa tak samo, jak poprzednie zestawy 8 minut, ale jak już wiece to nie oznacza, że będzie łatwo. Podczas wykonywania tego treningu pamiętajcie o zachowaniu prawidłowej postawy, która uchroni Was od wszelkich kontuzji. Skupcie się na napinaniu mięśni i rozluźnianiu ich w odpowiednim momencie. Nagranie "level 3" różni się od poprzednich dwóch tym, że przed każdym nowym ćwiczeniem jest "zapowiedź" z uwzględnieniem ilości powtórzeń oraz wymaganym obciążeniem (sprawdź hantle 2kg). 


Zobacz inny trening na płaski brzuch od P4P


Opis każdego ćwiczenia:

#1 Trening rozpoczynamy w 30 sekundzie nagrania - od informacji o wykonywanym ćwiczeniu; przed rozpoczęciem bądź po rozgrzewce. W tym ćwiczeniu nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi treningowych. Połóż się plecami na macie, unieś proste nogi do góry, tworząc kąt prosty z tułowiem oraz rozłóż proste ręce na boki. Ćwiczenie polega na tym, aby wyprostowanymi rękoma dotknąć palców stóp,odrywając w tym samym czasie barki od podłoża i spinając mięśnie brzucha. Po dotknięciu palców stóp wracasz do pozycji początkowej. Pracują tu mięśnie proste brzucha.

reklama

#2 Kolejne ćwiczenie rozpoczyna się w 2:25 minucie - do wykonania tego ćwiczenia będzie Ci potrzebny ciężarek lub np. butelka z wodą (jako zamiennik). Tak jak w poprzednim ćwiczeniu połóż się na macie, jednak dodatkowo ugnij nogi w kolanach i wyprostuj ręce przed sobą, trzymając ciężarek. 
Ćwiczenie to polega na odrywaniu barków od podłoża z uniesionymi rękoma i napinaniu w tym czasie mięśni brzucha. Po uniesieniu części barkowej, opuść ją na podłoże i powtórz. Pracują tu mięśnie proste brzucha.

#3 Trzecie ćwiczenie rozpoczyna się w 4: 30 minucie -  w tym ćwiczeniu nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi treningowych. Połóż się na plecach na macie i umieść ręce na karku. Jedną nogę ugnij w kolanie, tworząc kąt prosty (udo-łydka), drugą nogę natomiast pozostaw wyprostowaną i uniesiona nad podłożem. Ćwiczenie trzecie polega na naprzemiennym dotykaniu łokcia  kolanem (prawe-lewe/lewe-prawe), jednak zmieniając stroną w między czasie przyjmujemy postawę, w której obie nogi pozostają proste, a barki lekko uniesione nad podłożem. Podczas tego ćwiczenia pracują mięśnie skośne brzucha. 

#4 Czwarte ćwiczenie rozpoczyna się w 6:25 minucie - ćwiczenie to nie wymaga narzędzi treningowych. Rozpoczynając ćwiczenie czwarte usiądź na macie, ugnij nogi w kolanach i odchyl się lekko. Ręce umieść na wysokości klatki piersiowej, złączone pięściami. Nogi dodatkowo unieś nad podłożem. Teraz jedyne co musisz zrobić to wykonać skręt tułowia raz na lewą, raz na prawą stronę. Pracują tu mięśnie skośne brzucha.

#5 Piąte ćwiczenie rozpoczyna się w 8: 30 minucie - ćwiczenie tonie wymaga dodatkowego sprzętu. Tym razem połóż się na macie z wyprostowanymi nogi i rękoma umieszczonymi na karku (osobiście dla większego bezpieczeństwa polecam ręce ułożyć wzdłuż tułowia). W tym ćwiczeniu unosisz wyprostowaną nogę do góry do kąta prostego, po czym dostawiasz drugą i opuszczasz obie pojedynczo, starając się nie dotykać podłoża (jeżeli czujesz ból w części lędźwiowej kręgosłupa połóż nogi na podłożu). Pracują tu mięśnie proste brzucha.

#6 Szóste ćwiczenie rozpoczyna się w 10:25 minucie - w ostatnim ćwiczeniu nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu. Połóż się na macie, podpierając się na łokciach. Nogi trzymaj wyprostowane i uniesione nad podłożem. Ćwiczenie szóste polega na wykonaniu tzw. nożyc, czyli przekładaniu jednej nogi nag drugą nad podłożem. Pracują tu mięśnie proste brzucha.


Poniżej znajdziecie trening na 8-minutowy abs level 3.Jak Wam się podoba ten trening?
Każdy trening, jaki prezentujemy warto wypróbować podczas swoich treningów.
Dodatkowy trening na brzuszek nikomu nie zaszkodził.
Czekamy na Wasze opinie- może macie inne fajne propozycje treningów, które warto zamieścić na blogu? Piszcie w komentarzach.
reklama


Intesnywny Trening Na Mięśnie Brzucha z P4P - Poznaj Level 3! [wideo] Reviewed by MotywacjaNonStop on 20:05 Rating: 5

2 komentarze:

  1. trening jest super :) staram się o siebie dbać, chodzę 3x w tygodniu na aerobik i zumbę ale w wolne dni też ćwiczę w domu i właśnie taki trening na pewno dołączę na brzuch :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Trening jak najbardziej na plus. Wszystko fajnie opisane. Na pewno wielu osobą się przyda.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.