Rozciąganie łagodzące bóle pleców – 10 minut!

Ból pleców czy to w części górnej, środkowej, czy dolnej jest tak powszechny, że praktycznie każdy dorosły doświadcza go w pewnym momencie swojego życia. 

reklama
Na szczęście ból pleców ustępuje zwykle po kilku dniach i zmniejsza się wraz z odpoczynkiem oraz prostymi zabiegami wykonywanymi w domu.

Rozciąganie łagodzące bóle pleców – 10 minut

Podczas gdy odpoczynek jest ważnym elementem leczenia, to warto skupić się dodatkowo na tym, aby nie spędzać całego dnia jedynie siedząc na kanapie. Ćwiczenia o niewielkim wpływie, takie jak chodzenie, pływanie bądź proste rozciąganie działają wspomagająco na gojenie, regenerację oraz zwiększają przepływ krwi. Jeżeli w ogóle się nie poruszasz, mięśnie wokół kręgosłupa mogą sztywnieć lub osłabiać się, co pogarsza bóle pleców. Często w bardzo prosty sposób można zapobiegać pojawianiu się bólów pleców czy kręgosłupa poprzez zmianę stylu życia oraz codzienne nawyki. Najprostszymi rzeczami, które możesz zrobić, aby zapobiec bólom krzyża to odpowiednie ćwiczenia oraz zdrowa dieta. Pomagają one w budowaniu silnego kręgosłupa, co jest kluczem do zminimalizowania bólów.
reklama

Aby zapobiec bólom pleców warto utrzymywać zdrową i prawidłowa dla siebie wagę, unikać noszenia zbyt ciężkich przedmiotów, ćwiczyć regularnie, nie garbić się i utrzymywać prawidłową postawę podczas chodzenia czy siedzenia. Po każdym problemie z plecami ważne jest, aby odzyskać ruch i siłę. Początkowo możesz nie być w stanie wrócić do normalnego poziomu sprawności, jednak stopniowy powrót do normalnej aktywności jest najlepszym sposobem na uzyskanie dobrych krótko- i długoterminowych elektów po problemach z plecami.


Jeżeli dokuczają Ci bóle pleców postaw na kilku minutowe rozciąganie, aby uwolnić napięcie w górnej, środkowej oraz dolnej części pleców.
reklama


Rozciąganie łagodzące bóle pleców – 10 minut! Reviewed by Sylwia on 19:18 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.