Ćwiczenia Na Złagodzenie Bólu Karku i Barków! [8 ćwiczeń]

Kiedy dopada nam stres, utrzymujący się przez dłuższy czas, bardzo wiele osób doznaje uporczywego bólu w okolicach szyi i barków. Każdy z nas wie, czym to się kończy! Przez cały dzień z trudem siedzisz, stoisz, a dodatkowo o skręceniu głowy w prawo lub lewo można zapomnieć. Noc także niestety nie należy wtedy do udanych. Ból karku czy ból barków niekiedy bywa tak mocny, że ostatnim o czym myślisz jest trening.
reklama
Na szczęście istnieje kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym przy regularnym ich wykonywanie będziesz w stanie złagodzić dolegliwości bólowe lub nawet całkowicie je wyeliminować.
reklama
Bez względu na to, czy ból szyi, barków lub ramion spowodowany jest niekorzystna pozycja podczas spania, przetrenowaniem podczas treningu lub nadmiernym stresem poniższe ćwiczenia pomogą Ci rozluźnić mięśnie i złagodzić ich ból.


8 skutecznych ćwiczeń, pomocnych w łagodzeniu bólu karku i barków


#1 arm across chest - usiądź wygodnie na podłodze lub krześle i wyprostuj się, patrz przed siebie. Przełóż wyprostowaną prawą rękę w kierunku lewej strony, utrzymując ją na wysokości klatki piersiowej (lub jeżeli zdołasz równolegle na wysokości ramion) i przyciągnij lewą ręką. Lewa ręka powinna tworzyć “hak” utrzymujący i dociskający prawą rękę do ciała. Palce dłoni trzymaj luźno, nie składaj dłonie w pięść. Wytrzymaj tak 8-10 oddechów i zmień stronę

źródło: https://www.yogaoutlet.com/guides/shoulder-stretching-yoga-poses-for-beginners
reklama
#2 thread the needle - podczas tego ćwiczenia w pierwszej kolejności uklęknij z nogami/kolanami ustawionymi na szerokość bioder, po czym opierając się na wyprostowanych i wysuniętych w przód rękach, opuść tułów tak, aby dotknąć głową podłogi - przekręć głowę w taki sposób, aby dotknąć policzkiem podłogi. Z tej pozycji przełóż prawą rękę w kierunku lewej strony wciąż dotykając podłogi i sięgając nią najdalej jak jesteś w stanie. Lewą rękę przełóż za siebie tak, aby dotykać prawego boku. Wytrzymaj tak 8-10 oddechów i zmień stronę.

źródło: http://beyondacurvedspine.com/2016/06/30/yoga-for-scoliosis/

#3 eagle arms - podczas tego ćwiczenia wyprostowana usiądź lub stań, patrząc przed siebie. Umieść ręce przed sobą na wysokości klatki piersiowej tak, aby ramiona z przedramieniem tworzyły kąt prosty. Przełóż prawą rękę za lewą ręką tak, aby łokcie łączyły się (jeden w drugim) oraz palce prawej dłoni łączyły z dłonią lewą. Po wykonaniu tego ruchu ręce znajdują się na środku klatki piersiowej. Pamiętaj o zachowaniu prostych pleców. Wytrzymaj w tej pozycji 5-10 oddechów i zmień stronę.

źródło: http://beyondacurvedspine.com/2016/06/30/yoga-for-scoliosis/
1 z 2Ćwiczenia Na Złagodzenie Bólu Karku i Barków! [8 ćwiczeń] Reviewed by MotywacjaNonStop on 09:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.