Trening mięśni brzucha dla kobiet – ćwiczenia na mocny i płaski brzuch!

Postanowiłaś wziąć sprawy w swoje ręce i postawiłaś sobie za cel wypracowanie płaskiego brzucha, o którym marzysz od dłuższego czasu? To bardzo dobrze. 

reklama
Pomóż swojemu ciału cieszyć się zdrowiem, sprawnością a tobie płaskim brzuchem bez nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Trening mięśni brzucha dla kobiet – ćwiczenia na mocny i płaski brzuch!

Ćwiczenia na mięśnie brzucha bez dwóch zdań pomagają wzmocnić i wyrzeźbić je, jednak nie pomogą w utracie tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i uwidocznieniu ich. Do tego będziesz musiała wdrożyć ćwiczenia typu cardio czy HIIT, podkręcające metabolizm oraz przyspieszające tym samym spalanie tłuszczu. Wykonuj treningi cardio minimum 3 razy w tygodniu. Może to być szybsze chodzenie, bieganie, pływanie, jazda na rowerze, cokolwiek co sprawia Ci przyjemność. Nie możesz także zapomnieć o odpowiednim odżywianiu, dzięki któremu szybciej osiągniesz efekty.
reklama
Zobacz również: 10 minut na Płaski Brzuch w Domu - trening wideo

Już wiesz co i jak, więc pora na przedstawienie ćwiczeń na mięśnie brzucha. Poniższy zestaw wykonaj w 2-3 seriach po 10-20 powtórzeń w zależności od własnych możliwości. Ciężar hantli także dobierz do swoich możliwości.

1. Weight crunchPołóż się na plecach na macie lub podłodze z nogami uniesionymi i ugiętymi w kolanach do kąta 90 stopni. W dłoniach trzymaj hantle lub jeden hantel. Ręce uniesione w górę, głowa także skierowana ku górze. Z te pozycji z wydechem oderwij łopatki od podłoża i wykonaj spięcie brzucha, sięgając dłońmi jak najwyżej. Wytrzymaj 2 sekund i wróć do pozycji początkowej. Powtórz.
reklama
Zobacz również: Mocny trening ujędrniający pośladki na macie!

2. Plank feet elevatedPrzyjmij pozycje niskiej deski – czyli wykonaj podpór przodem na przedramionach, trzymając łokcie pod barkami, nogi złączone bądź na szerokość bioder. Stopy ułóż na podwyższeniu np. ławeczce, kanapie, stepie. Delikatnie zaokrąglij plecy oraz przyciągnij biodra w kierunku brzucha. Nie wyginaj kręgosłupa w odcinku lędźwiowym – tułów tworzy linię prostą. Utrzymaj całe ciało napięte i stabilne. Wytrzymaj 30-60 sekund.

Zobacz również: 5 Najlepszych Ćwiczeń Na Pozbycie Się Wałeczków Na Plecach i Boczków

3. Side bendsStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder oraz rękoma wzdłuż ciała. Lewą rękę przełóż tak, aby dłoń znajdowała się na karku. Prawa ręka zostaje wyprostowana, w dłoni trzymaj hantel. Pochyl się teraz powoli w prawą stronę tak daleko, jak jesteś w stanie. Prawą dłonią starasz się dotknąć zewnętrznej strony prawego kolana. Zatrzymaj i wróć do pozycji początkowej. Powtórz. Zmień stronę.

Zobacz również: 8 najlepszych ćwiczeń dla kobiet kształtujących całe ciało

4. Twisting crunchPołóż się na plecach na macie lub podłodze z nogami uniesionymi i ugiętymi w kolanach do kąta 90 stopni. Obie ręce skrzyżuj na karku, łokcie daleko od uszy. Głowa skierowana ku górze. Teraz z wydechem oderwij łopatki od podłoża i spinając brzuch wykonaj skręt tułowia w prawą, następnie lewą stronę. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz.

5. Wood chopStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder lub nieco szerzej. Dłonie złącz razem lub trzymaj w nich ciężarek i przyłóż do prawego uda. Ugnij nogi w kolanach, przyjmując pozycje tradycyjnego przysiadu. Z tej pozycji wykonaj przełożenie dłoni z prawej strony na lewą, kierując je w górę po ukosie z jednoczesnym skrętem bioder/tułowia w lewą stronę (prawa noga opiera się wtedy na palcach stóp). Wróć do pozycji początkowej. Powtórz. Zmień stronę.
Trening mięśni brzucha dla kobiet – ćwiczenia na mocny i płaski brzuch! Reviewed by Sylwia on 19:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.