5 rewelacyjnych ćwiczeń ujędrniających uda i pośladki jednocześnie!

Piękne ciało to przede wszystkim jędrne ciało. W tej kwestii nie mają znaczenia kilogramy. Każda kobieta chciałaby cieszyć się kształtnymi pośladkami czy smukłymi nogami i może, jeżeli włoży choć odrobinę chęci i pracy nad swoim ciałem. 

reklama
Kiedy jesteśmy młode nie musimy martwić o wygląd naszego ciała – na szczęście. Sytuacja zmienia się kiedy przybywa nam lat.

5 rewelacyjnych ćwiczeń ujędrniających uda i pośladki jednocześnie

To nic złego, tak po prostu jest. Na nasze szczęście mamy wpływ na to jak będzie wyglądało nasze ciało przez całe nasze życie. Aktywny tryb życia i regularne ćwiczenia pozwalają zachować świetną sylwetkę i jędrne ciało bardzo długo. Wiele kobiet bardzo często jest niezadowolonych ze swoich pośladków oraz ud. Te części ciała należą do jednych z trudniejszych partii do wymodelowania dla nas, jednak możliwych. Ćwicząc dolne partie warto wzmocnić nieco trening dodając taśmy czy gumy oporowe, dzięki którym zwiększysz efekty treningu i szybciej ujędrnisz pośladki oraz uda.
reklama
Zobacz również: 8 najlepszych ćwiczeń dla kobiet kształtujących całe ciało

Nie bój się używać dodatkowych narzędzi treningowych – one są naprawdę rewelacyjne. Dlatego tym razem poniżej znajdziesz gotowy zestaw 5 ćwiczeń z taśmą modelujących uda oraz pośladki. Każe ćwiczenie wykonaj przez 30-45 sekund (jeżeli jesteś bardziej zaawansowana nawet przez 60 sekund) w 3 seriach.
reklama
Zobacz również: 9 ćwiczeń modelujących całe ciało dla leniwych, ale i nie tylko!
 

1. Side step squat

Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder orz rękoma wzdłuż ciała. Plecy zachowaj proste oraz brzuch napięty, kolana podczas przysiadu nie przekraczają linii palców stóp. Z tej pozycji wykonaj przysiad przekładając prawą nogę w bok i obniżając jednocześnie pośladki do podłoża. Ręce przełóż w tym samym czasie na wysokość klatki piersiowej. Unieś pośladki, wracając do pozycji początkowej. Wykonaj przysiad na lewą stronę. Powtórz całość.
* taśmę umieść na wysokości ud


2. Stay low curtsy lungeStań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder. Wykonaj wykrok w tył prawą nogą, obniżając przy tym kolano do podłoża i zatrzymując na kilka centymetrów nad nim (noga tworzy kąt prosty). Ręce złącz na wysokości klatki piersiowej, zachowaj plecy proste oraz napięty brzuch. Noga lewa z przodu ugięta w kolanie do kąta prostego (kolano nie przekracza linii placów stóp). Z tej pozycji wykonaj przełożenie prawej nogi na lewa stronę z lekkim uniesieniem ciała i ponownym obniżeniem/zbliżeniem kolana do podłoża na kilka centymetrów nad nim. Wróć do pozycji początkowej. Powtórz. Zmień stronę.
* taśmę umieść na wysokości ud


3. Skater squat


Stań prosto z nogami ustawionymi na szerokość bioder oraz wyprostowanymi rękoma przed sobą. Ugnij lewą nogę w kolanie. Z tej pozycji pochyl się delikatnie w przód, po czym stojąc na prawej nodze opuść ciało do podłoża, uginając prawe kolano. Obniż ciało starając się dotknąć lewym kolanem podłoża, następnie wróć do pozycji początkowej. Powtórz. Zmień stronę.
* taśmę umieść nad kolanami

4. Side hip raise (clamshell)


Połóż się na prawym boku na macie lub podłodze z nogami złączonymi i ugiętymi w kolanach. Oprzyj się na prawej ręce zgiętej w łokciu i ułożonej pod barkiem. Pięty ustawione w jednej linii z tułowiem. Z tej pozycji unieś biodra w górę w kierunku sufitu z jednoczesnym oderwaniem prawego kolana od lewego i skierowanie go także w górę. Stopy utrzymujesz cały czas złączone. Wytrzymaj w górze 2-3 sekundy, po czym opuść biodra oraz kolano, wracając do pozycji początkowej. Powtórz. Zmień stronę. * taśmę umieść nad kolanami


5. Bear plank kick to fire hydrant


Przyjmij pozycje klęku podpartego, po czym oderwij kolana od podłoża I zatrzymaj kilka centymetrów nad nim. Z tej pozycji wykonaj uniesienie prawej nogi (ugiętej w kolanie do kąta prostego) w górę w kierunku sufitu, opuść, po czym unieś ją ponownie w bok. Wróc do pozycji początkowej. Powtórz. Zmień stronę.
* taśmę umieść nad kolanami
5 rewelacyjnych ćwiczeń ujędrniających uda i pośladki jednocześnie! Reviewed by Sylwia on 19:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.